10 Bin Memur Ataması İçin Başvurular Başladı

  • 22 Haziran 2016
  • 2.781 kez görüntülendi.
10 Bin Memur Ataması İçin Başvurular Başladı

 

indir

 

 

ÖSYM tarafından tercihleri alınmaya başlanılan KPSS 2016/1 Merkezi atamasında , adayların ilgili kılavuzda yer alan kadro ve pozisyonları tercih edebilmeleri için, 5-6 Temmuz 2014 ve 27-28 Eylül 2014 tarihlerinde yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavlarından (2014-KPSS Lisans ve 2014-KPSS Ortaöğretim/Önlisans) birine girmiş ve bu sınavların en az birinden ilgili KPSS puanını almış olmaları gerekir.

1) Tercihlere başlamak için ilk önce ÖSYM Aday işlemleri sayfasına giriniz (Tıklayınız)

 

2) Kimlik numarası ve şifre yazdığınız zaman size ait bilgilerin olduğu ana ekran karşınıza gelecektir.

 

3) Ana ekranda sol menüden ” Başvuru Sürecindekiler ” linkine tıklayın ve orada karşınıza gelecek ” KPSS-2016/1 Tercih” bağlantısına tıklayınız

 

4 ) Buraya tıkladığını zaman karşınıza “KPSS-2016/1: DEVLET PERSONEL BAŞKANLIĞI BAZI KAMU KURUM VE KURULUŞLARININ KADRO VE POZİSYONLARINA 1. YERLEŞTİRME ADAY BAŞVURU KAYIT BİLGİLERİ” yazan tercih paneli gelecektir. Burada üst kısımda Kimlik Bilgileri ,Adres- İletişim Bilgileri ve Eğitim Bilgilerinin yazıldığı olduğu alan gelecektir. En altta ise toplam 30 alan olan tercih paneli gelecektir.

 

5) Burada iki seçenek mevcut. Ya tercih kılavuzundan kodu alıp buraya siz yazın, ya da “…” olan kısma basıp Tercih Seçme Penceresini açarak ilgili alana tercihlerinizi ekleyebilirsiniz. Toplam 30 tercih hakkınız vardır. Çok dikkatli bir şekilde tercihlerinizi yapınız.

 

 

6) Tercih işlemi bitince detaylı bir kontrol etmek amacı ile En altta bulunan ” Başvuru Kontrol ve Önizleme” butonuna basarak tercihlerinizi kontrol ediniz.  Tercihlerinizi ok işaretleri yardımı ile üste alta alarak sıralama değiştirebilirsiniz. En son kaydet tuşuna basın ve mutlaka bir çıktısını alın.

Tercihler bittikten sonra ödeme yapacaksınız.  Adaylar, tercihlerinin sisteme kaydını yaptıktan sonra kılavuzun son sayfasında belirtilen bankalardan birine veya ÖSYM’nin internet sayfasında yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı /banka kartı ile yerleştirme ücretini (15,00 TL) yatıracaklardır. Yerleştirme ücreti ödeme işlemleri, bankadan ödeme yapacak olan adaylar için 11 Temmuz 2016 tarihinde mesai saati bitiminde; ÖSYM’nin internet sayfasında yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile ödeme yapacak olan adaylar için 11 Temmuz 2016 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir. Bu süre içinde yerleştirme ücretini yatırmayan adayların bu yerleştirme için yapmış oldukları tercihleri geçersiz sayılacak ve bu tercihler yerleştirme işlemine alınmayacaktır.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ