19 Mayıs Üniversitesi Kontenjan Değişikliği Duyurusu

  • 20 Kasım 2015
  • 3.569 kez görüntülendi.
19 Mayıs Üniversitesi Kontenjan Değişikliği Duyurusu

On Dokuz Mayıs Üniversitesi ilanında sadece kendi üniversitesi öğrencilerine kontenjan ayırdığını duyurmuştu. Gelen tepkilerden olacak ki bu yanlış kararını düzeltme yoluna gitti. Üniversitenin yeni ilanı aşağıdadır.

DUYURU
(ÖĞRENİMİ DEVAM EDEN OMÜ ÖĞRENCİLERİ İÇİN)
YÖK tarafından Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı için fakültemize verilen kontenjanın (200 Kişi) farklı program/bölümlere göre dağılımı aşağıdaki gibidir:(KONTENJANLARIN DAĞILIMI ÖMÜ’DE HALEN ÖĞRENİM GÖRMEKTE OLAN ÖĞRENCİLERE GÖRE PLANLANMIŞTIR. MEZUN VEYA BAŞKA ÜNİVERSİTELERDE ÖĞRENİM GÖRENLER İÇİN BAŞVURULAR 24-27 KASIM  2015 TARİHLERİNDE DUYURULACAKTIR)

S.N. BÖLÜM/PROGRAM KONTENJAN S.N. BÖLÜM/PROGRAM KONTENJAN
1 Antrenörlük (YDSBY) 12 10 İlahiyat (İF) 35
2 Biyoloji (FEF) 14 11 İLİTAM (İF) 4
3 Coğrafya (FEF) 9 12 Kimya (FEF) 14
4 Ebelik (SBY) 3 13 Matematik (FEF) 30
5 Felsefe (FEF) 3 14 Psikoloji (FEF) 4
6 Fizik (FEF) 9 15 Sosyoloji (FEF) 3
7 Gıda Mühendisliği (MF) 2 16 Spor Yöneticiliği (YDSBY) 12
8 Hemşirelik (SBY) 5 17 Tarih (FEF) 9
9 İktisat (İİBF) 2 18 Türk Dili ve Edebiyatı (FEF) 30
FEF: Fen-Edebiyat Fakültesi; İF: İlahiyat Fakültesi; ; İİBF: İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi; MF: Mühendislik Fakültesi; SBY: Sağlık Bilimleri Yüksekokulu; YDSBY: Yaşar Doğu Spor Bilimleri Yüksekokulu
– Kontenjanlar bütün programları ve başvuruları kapsayacak şekilde planlanmıştır.
BAŞVURU ve PROGRAM İLE İLGİLİ DİĞER BİLGİLER (KASIM 2015)
1- Bütün başvurular, Eğitim Fakültesi B Blok Pedagojik Formasyon birimine şahsen yapılacaktır. Bunun dışında herhangi bir yolla (posta, kargo, faks…) başvuru alınmayacaktır.
2- Ön kayıt başvuruları, 19 Kasım- 23 Kasım günleri arasında mesai saatleri içerisinde yapılabilecektir.  Bu tarihten sonra başvuru alınmayacaktır.
3- Bu program kapsamındaki bütün derslerin hafta içi mesai saatlerinden sonra veya hafta sonlarında (birinci ve ikinci dönem dâhil) Eğitim Fakültesi dersliklerinde yüz yüze; “Öğretmenlik Uygulaması”nın Samsun il merkezindeki ilgili okullarda gerçekleştirilmesi planlanmaktadır. Ders programları kesin kayıtlardan sonra fakülte web sayfasında ayrıca ilan edilecektir.
4- YÖK tarafından farklı bir uygulama talimatı verilmedikçe, programın “2015-2016 Güz” ve “2015-2016 Bahar” şeklinde iki dönem hâlinde tamamlanması ve sertifikaların en geç Temmuz ayında teslim edilmesi planlanmaktadır.
5- Kesin kayıt hakkı kazananlar ve yedek listeler Fakültemiz internet sitesinden (http://egitim.omu.edu.tr) ayrıca yayımlanacaktır.
6- Sıralama, transkripte belirtilen not ortalamasına (4’lük sistem) göre yapılacaktır. Not ortalamasında eşitlik olması halinde üniversiteye girişi daha eski olanlara öncelik verilecektir.
7- Boş kalan kontenjanların branşlara göre dağılımı başvuruların tamamlanmasından sonra, başvuruların alanlara göre dağılımı dikkate alınarak, yapılacaktır.
8- Pedagojik Formasyon Sertifika Programı Ücreti 2.050 TL olup iki eşit taksit halinde (1.025 TL) ödenebilecektir. İlk taksite ait dekont, kesin kayıt esnasında teslim edilecektir.
9- İlgili yönetmelik gereği, teorik derslere asgarî  % 70; uygulamalı derslere ise % 80 oranında devam şartı vardır.
10- Konuyla ilgili yaşanan sorunların pedagojikformasyon@omu.edu.tr e-posta adresine bildirilmesi, Üniversitemiz ve Fakültemiz ana sayfalarındaki Pedagojik Formasyon Programı sekmesinden (http://egitim.omu.edu.tr/pedagojik-formasyon/duyurular) ve facebook üzerinden OMÜ Formasyon aracılığıyla bilgi edinilmesi mümkündür.
Dikkat! Kesin kayıt sonrasında herhangi bir sorunla karşılaşılmaması için programın yürütülmesiyle ilgili her türlü bilginin yer aldığı YÖK tarafından 2014-2015 eğitim-öğretim yılından itibaren geçerli olmak üzere yayımlanmış olan “Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programına İlişkin Usul ve Esaslar”ı mutlaka özenle okuyunuz.
11- Başvuru için istenen belgeler şunlardır:
a-Başvuru Belgesi (Ekte verilen belge eksiksiz olarak doldurularak teslim edilecektir)
b-Transkript (2015-2016 eğitim-öğretim yılı içinde alınmış olması gerekmektedir)Başvuru Formu için Tıklayınız (PDF)

Başvuru Formu için Tıklayınız (WORD)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ