2010 Öğretmen ve Memur Atamaları İptal Mi Olacak?

  • 01 Ağustos 2016
  • 1.172 kez görüntülendi.
2010 Öğretmen ve Memur Atamaları İptal Mi Olacak?

Soru sızdırılma olaylarına 2010 KPSS Genel Kültür ve Genel Yetenek Sınavıda eklendi.

2010 yılı KPSS Eğitim Bilimleri sınavının sızdırıldığı sonucuna varılarak, Eğitim Bilimleri Sınavı iptal edilip tekrar yapılmıştı.

Ankara 1. İdare Mahkemesi’nin kararına göre 2010 Genel Kültür –Genel Yetenek Sınavlarıda sızdırıldı. Mahkemenin verdiği karar ile 2010 Genel Kültür –Genel Yetenek Sınavıda iptal edildi.

Mahkemenin verdiği kararda, yapılan araştırmalar sonucunda 2010 KPSS eğitim bilimleri sınavında daha önceki senelere göre çok daha fazla kişinin tam puan aldığı ve sınav ile ilgili usulsüzlüklerin olduğu belirtildi. 350 kişinin tam puan almasının olağandışı olduğuna karar verildi. 17 Eylül 2010 tarihindeki yürütme kararıyla da 2010 KPSS Eğitim bilimleri iptal edildi.

Mahkemenin verdiği kararda “Sınava ilişkin Genel Yetenek ve Genel Kültür sorularının da iptal edilen Eğitim Bilimleri kısmı gibi sınavdan önce başka kişilerin eline geçtiği sonuç ve kanaatine ulaşılmıştır.” Ifadesi dikkat çekti.

Bu durumda Genel Kültür ve Genel Yetenek sınavının da iptal olduğu sonucu ortaya çıkıyor. Buna bağlı olarak 2010 öğretmen ve memur atamalarının da iptal edilip edilmeyeceği konusu gündeme geliyor. Kaynak sınavın iptal edilmesi ile atamalarda iptal edilebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ