2016 Amasya Üniversitesi Formasyon Kesin Kayıt Hakkı Kazanan Öğrenci Listesi

  • 20 Kasım 2015
  • 2.167 kez görüntülendi.
2016 Amasya Üniversitesi Formasyon Kesin Kayıt Hakkı Kazanan Öğrenci Listesi
Okuyan Öğrenci Kayıt İlanı

AMASYA ÜNİVERSİTESİ OKUYAN ÖĞRENCİLERİ İÇİN KESİN KAYIT DUYURUSU

2015-2016 Eğitim-Öğretim yılı için GÜZ DÖNEMİ için YÖK tarafından Amasya Üniversitesine verilen Pedagojik Formasyon Sertifika Programı kontenjanlarına ön başvuru yapan;

öğrencilerden oluşan HALEN OKUYAN ve KAYIT HAKKI KAZANAN ÖĞRENCİLERİN LİSTESİ (SİTE ÜZERİNDEN GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ) ektedir. Bu listeler öğrencilerin beyanları doğrultusunda hazırlanmıştır. Listede yer alan öğrenciler için son kayıt tarihi 23.11.2015 Saat 17:00’dır. Buna göre;

– Amasya Üniversitesi için ayrılan kontenjanlara Amasya Üniversitesi öğrencileri dışında OKUYAN öğrenci kaydı yapılmayacaktır.

– Hitit Üniversitesi için ayrılan kontenjanlara Hitit Üniversitesi öğrencileri dışında OKUYAN öğrenci kaydı yapılmayacaktır. (Hitit Üniversitesi Öğrencilerinin kaydı Hitit Üniversitesi tarafından bilgi verildikten sonra gerçekleştirilecektir.)

MEZUN öğrenciler için ayrılan %25 lik kontenjanlar OKUYAN öğrenci kayıtları tamamlandıktan sonra yapılacaktır.

– Listede ismi yer almasına karşın halen Amasya ve Hitit Üniversitesi dışındaki bir üniversitede öğrenci durumunda olan (OKUYAN) kişilerin kayıt yaptırmaması gerekmektedir. Bu kişilerin kayıt yaptırması durumunda kayıtları geçerli kabul edilmeyecek ve herhangi bir ücret iadesi de  yapılmayacaktır.

-Listede yer alan Akademik Ortalama yanlış ise ve sizi ASİL durumdan YEDEK durumuna düşürüyorsa lütfen bankaya ücret yatırmadan önce 0358-2526230 (Dahili : 2215) nolu telefonu arayarak durumunuzu beyan ediniz. Listelerin güncellenmesi sırasında yeni beyan ettiğiniz ortalamanın yazılmasını sağlayınız. Yanlış beyan neticesinde sıralamanızın değişmesi nedeniyle kayıt hakkınızı kaybettiğiniz halde ücret yatırmanız durumunda kaydınız iptal edilecek ve herhangi bir ücret iadesi de  yapılmayacaktır.

– Listeler ilgili tarihte ASİL adayların kayıt yaptırmaması durumunda güncellenerek kontenjan dahilinde YEDEK adaylar ASİL olarak ilan edilecektir.

– Listede yer alan beyan ettiği bilgileri doğru olan ve ASİL durumundaki OKUYAN öğrenciler kayıt ücretinin 1. TAKSİDİ olan 1027 TL’yi ilgili banka hesabına yatırdıkları andan itibaren kesin kayıt yapmış sayılmaktadırlar. Kaydı gerçekleşen adayların herhangi bir nedenle kayıt sildirmek istemeleri durumunda kayıtları silinmeyecek ve herhangi bir ücret iadesi de  yapılmayacaktır.

– İlgili banka dekontunu, transkriptinizi ve sitemizde yer alan  Kayıt Dilekçesini   doldurarak Amasya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğrenci İşlerine formasyon.amasya.edu.tr   yoluyla ulaştırmaları gerekmektedir. (Belgelerin orjinalleri en geç 30.11.2015 tarihine kadar şahsen veya posta yoluyla Eğitim Fakültesi Öğrenci İşlerine ulaştırılmalıdır.)

-İlan edilen tarih ve saat diliminde banka hesabına 1. taksidi yatırmayan ASİL durumundaki adaylar kesin kayıt haklarını kaybedeceklerdir.

 

Amasya ve Hitit Üniversitesi DIŞINDA BAŞKA üniversitelerde OKUDUKLARI halde bankaya ücret yatırdıkları tespit edilen adayların kesin kayıtları yapılamayacaktır. Ayrıca, yatırılan ücret tekrar iade edilemeyecektir.

Bununla birlikte OKUYAN veya MEZUN öğrenciler kesin kayıt için 1. taksit ücretini yatırdıktan sonra üniversitemize ayrılan kontenjanı işgal ettiklerinden ve yerlerine yeni bir öğrenci alınamadığından dolayı her ne sebeple olursa olsun kayıt sildirmek istemeleri durumunda kesin kayıtları silinmeyecek ve ücret iadesi yapılamayacaktır.

 

Kayıt için istenilen belgeler formasyon.amasya.edu.tr adresine yüklendikten sonra  ŞAHSEN veya posta/kargo  yoluyla Eğitim Fakültesi Öğrenci İşlerine ulaştırılabilir.

Posta/kargo yoluyla başvuru yapacak adaylar gecikme yaşanmaması için   Kayıt Dilekçesini,    Ziraat Bankası Amasya Şubesi hesabına (Hesap No: 52296591-5004 IBAN: TR740001000030522965915004) 1. Taksiti olan 1027 TL’yi yatırdıklarına dair bankadan aldıkları banka dekontunun fotokopisini , transkriptini ((Eylül 2015 sonrasına ait)  formasyon.amasya.edu.tr  yoluyla iletmelidirler. Banka dekontu üzerinde MUTLAKA TC numarası, Ad ve Soyad bilgilerinin olması gerekmektedir.

Sisteme yüklediğiniz belgelerin doğru bir şekilde ulaştığına dair sizlere email yoluyla geri bildirim yapılacaktır.

Ziraat Bankası ve Amasya Üniversitesi arasındaki anlaşma gereğince kayıt ücreti ödemesi sırasında hiçbir şekilde Havale Ücreti ödemeyiniz. Bankanız ücret talep etmesi durumunda havale ücreti istenmediğini hatırlatınız.

Kayıt İçin İstenilen belgelerin asılları veya onaylı fotokopileri Amasya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğrenci İşlerine30.12.2015 tarihine kadar mutlaka teslim edilmelidirler. formasyon.amasya.edu.tr adresine eksik veya yanlış belge yüklemelerinden doğacak hak kayıplarından  üniversitemiz sorumlu değildir.

Kayıt İçin İstenilen Belgeler

a.   Kayıt Dilekçesi

b. Halen okuyan öğrenciler için Öğrenci Belgesi, Lisans mezunları için Onaylı Mezuniyet Belgesi ya da Diploma (Yurtdışındaki üniversitelerden yükseköğretim kurumlarından mezun olanların diplomalarının denkliği, kayıt sırasında belgelendirilmelidir);

c. Onaylı Transkript (Eylül 2015 sonrasına ait)

d. Onaylı Nüfus Cüzdanı Fotokopisi (Aslını ibraz edilmesi durumunda üniversitemiz tarafından onaylanabilir)

e. İki Adet Vesikalık Fotoğraf

f. Öğrenim ücretinin kurumca belirlenen ilk taksitinin, ilgili kurumun tayin edeceği banka hesabına yatırıldığına dair banka dekontu.

 

ÖNEMLİ ve KISA BİLGİLER

Kayıt ücreti yatırma tarihleri : 20.11.2015-23.11.2015 arası (Banka Dekontu, Transkript (Eylül 2015 sonrasına ait) ve Kayıt Dilekçesi bu tarihler arasında sisteme yüklenmelidir.)

Kayıt Ücreti: 1027 TL (1. Taksit) (2. Taksit ödeme tarihi daha sonra ilan edilecektir.)

KAYIT için istenilen belgelerin en son teslim Tarihi: 30.11.2015

 

formasyon.amasya.edu.tr adresine Yüklenecek Belgeler

Banka Dekontu

Kayıt Dilekçesi

Onaylı Transkript

 

Teyit İçin                       Telefon: 0358-2526230 (Dahili : 2214)

 

formasyon.amasya.edu.tr adresine Yüklenen belgeleri Şahsen veya Posta Yoluyla Eğitim Fakültesi Öğrenci İşlerine teslim ediniz;   (Son teslim tarihi 30.11.2015)

Adres; Muhsin Yazcıoğlu Caddesi, Amasya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğrenci İşleri Bürosu, Amasya

 

Banka: Ziraat Bankası Amasya Şubesi

Hesap No: 52296591-5004

IBAN: TR740001000030522965915004

Not:Öğrencinin Adı-Soyadı ve TC Kimlik Numarası belirtilerek yatırılmalıdır. 1. Taksit:1027 TL.  Ziraat Bankası ve Amasya Üniversitesi arasındaki anlaşma gereğince kayıt ücreti ödemesi sırasında hiçbir şekildeHavale ücreti ödemeyiniz.Bankanız ücret talep etmesi durumunda havale ücreti istenmediğini hatırlatınız.

 

 

Pedagojik Formasyon Sertifika Programında verilecek dersler YÖK USUL ve ESASLARI kapsamında açılmaktadır. Buna göre Amasya Üniversitesinde verilecek derslerin dönemlere göre dağılımları aşağıdaki gibidir.

Birinci Dönem:

– Eğitim Bilimine Giriş (Uzaktan Eğitim)

– Öğretim İlke ve Yöntemleri (Uzaktan Eğitim)

– Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme (Uzaktan Eğitim)

– Seçmeli I Dersi (Uzaktan Eğitim)

– Öğretim Teknolojileri ve Materyal Tasarımı (Yüz Yüze Eğitimle, Amasya veya Çorum ilinde 3 hafta sonu 56 saat)

 İkinci Dönem:

– Eğitim Psikolojisi (Uzaktan Eğitim)

– Sınıf Yönetimi (Uzaktan Eğitim)

– Seçmeli Ders II (Uzaktan Eğitim)

– Özel Öğretim Yöntemleri (Yüz Yüze Eğitimle, Amasya veya Çorum ilinde 3 hafta sonu 56 saat)

– Öğretmenlik Uygulaması (Amasya ve Çorum illerindeki MEB a bağlı liselerde 14 hafta)

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ