2016 Atatürk Üniversitesi Pedagojik Formasyon

  • 25 Kasım 2015
  • 19.318 kez görüntülendi.
2016 Atatürk Üniversitesi Pedagojik Formasyon

YÖK tarafından yapılan açıklama sonrasında üniversiteler tek tek formasyon ilanlarını duyurmaya başladılar. Aşağıda Atatürk Üniversitesi pedagojik formasyon ilanını bulabilirsiniz.

SÜREÇ

İŞLEM

BAŞLAMA TARİHİ

BİTİŞ TARİHİ

KAYIT SÜRECİ Ön Kayıt 24.11.2015 30.11.2015
Ön Kayıt Onay* 24.11.2015 01.12.2015
Yerleştirme Sonuç İlanı

03.12.2015

Kesin Kayıt 03.12.2015 07.12.2015

      * Ön kayıt onay işlemleri Üniversitemiz merkezi yerleşkede bulunan Kazım Karabekir

Eğitim Fakültesi Dekanlığı binasında yapılacaktır.

2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılında açılacak olan Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programına,  son sınıfta olup mezuniyet aşamasına gelen öğrenciler ile mezun olanlar başvurabileceklerdir.

Üniversitemize tahsis edilen kontenjanların %75’i halen son sınıfta olup mezuniyet aşamasına gelen Üniversitemiz kayıtlı öğrencilerine, %25’i ise diğer Üniversite öğrencileri ile mezunlara ayrılmıştır.

Başvurular ilgili tarihler arasında Öğrenci Bilgi Sistemi (http://obs.atauni.edu.tr) adresinden giriş yapılarak “KAYIT İŞLEMLERİ” başlığı altında yer alan “ÖN KAYIT” linki aracılığı ile alınacaktır.

Başvuru yapmak için lütfen için tıklayınız.

Programa kabul edilecek öğrenci adaylarının yerleştirme işlemleri başvuranların Ağırlıklı Genel Not Ortalamalarına (AGNO) göre yapılacaktır.

Not döküm (transkript) belgelerinde not ortalaması 100’lük sisteme göre olan adayların ortalamaları YÖK Dönüşüm Tablosuna göre 4’lük sisteme dönüştürülecektir.

Not ortalamasında eşitlik olması halinde öncelikle üniversiteye giriş yılı daha eski olanlara, eşitliğin devam etmesi halinde doğum tarihi daha eski olanlara öncelik verilecektir.

Programa yerleştirilen adayların kesin kayıtları ilgili tarihler arasında Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Dekanlığı tarafından Öğrenci Bilgi Sistemi aracılığı ile yapılacaktır.

Kesin kayıt işlemlerinin tamamlanabilmesi için adayların ilgili banka şubesine program ücretini yatırmış olmaları ve aşağıda yer alan belgeleri Dekanlığa teslim etmeleri gerekmektedir.

 

KESİN KAYIT İÇİN GEREKEN BELGELER

1- Başvuru formu (Online olarak yapılan başvuru sonucunda alınacaktır.)

2- Mezunlar için;

a) Geçici mezuniyet belgesi ya da diploma

b) Not döküm (transkript) belgesi

3- Son sınıf öğrencileri için;

a) Not döküm (transkript) belgesi

b) Öğrenci belgesi

DÖNEM 

ÜCRET

2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılı 

1.020 ₺

2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı 

1.020 ₺

 TOPLAM

2.040 ₺

Pedagojik Formasyon Sertifika Programı Ücreti 2.040 TL olup iki eşit taksit halinde (1.020 TL) güz ve bahar dönemi başında ödenecektir.

Güz yarıyılı için ödeme programa kesin kayıt sırasında, Bahar yarıyılı için ödeme ise bahar yarıyılı ders kayıtları sırasında yapılacaktır.

Ödemeler, Pedagojik Formasyon Programı Öğrenci Numarası belirtilerek Ziraat Bankası ATM’lerinden yapılacaktır.

Ödemeler için herhangi bir hesap numarası belirtilmeyecektir.

Güz döneminde dersler, Üniversitemiz Açıköğretim Fakültesi tarafından açıköğretim usul ve esasları kapsamında yürütülecektir.

Programa kesin kayıt yaptıran öğrenciler için bilgilendirme Açıköğretim Fakültesi tarafından http://www.ataaof.edu.tr/ adresinde yer alan internet sayfası aracılığı ile yapılacaktır.

Sınavlar, Kazım Karabekir eğitim Fakültesi ile Açıköğretim Fakültesi iş birliği ile ilgili tarihler arasında Üniversitemiz merkez kampüsünde yapılacaktır.

Sınav sonuçlarına bağlı olarak öğrencilerin başarılarının belirlenmesi işlemleri, Kazım Karabekir eğitim Fakültesinde uygulanmakta olan ilgili mevzuat hükümlerine bağlı olarak “Bağıl Değerlendirme Esasları” kapsamında gerçekleştirilecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Esra diyor ki:

    Uzaktan eğitim mi oluyor , bide ben başvuru sayfasına giremiyorum , Ataturk üniversitesi mezunuyum zaten kaydınız var diyor şifreyi hatırlamıyorum yeni şifre oluşturmaya çalışıyorum şifre telefonunuza gonderildi diyor telefonuma bişey gelmiyor offf , yardımcı olurmusuz

    1. Demir diyor ki:

      Normal şartlarda telefonunuza gelmesi lazım. Formasyon için ayrılan sayfada yardım bölümü var oradan üniversite ile iletişime geçebilirsiniz.

BİR YORUM YAZ