2016 Çankırı Karatekin Üniversitesi Pedagojik Formasyon

  • 23 Kasım 2015
  • 7.478 kez görüntülendi.
2016 Çankırı Karatekin Üniversitesi Pedagojik Formasyon

YÖK tarafından yapılan açıklama sonrasında üniversiteler tek tek formasyon ilanlarını duyurmaya başladılar. Aşağıda Çankırı Karatekin Üniversitesi pedagojik formasyon ilanını bulabilirsiniz.

PEDAGOJİK FORMASYON SERTİFİKA PROGRAMI
2015 GÜZ DÖNEMİ ÖN KAYIT İLANI
YÖK’ün 12.11.2015 tarihli genelgesi çerçevesinde aşağıda şartları taşıyan öğrencilerin üniversitemizde açılacak olan pedagojik formasyon programına ön kayıtları kabul edilecektir.
1. Üniversitemiz son sınıfta okuyan (2011 ve daha eski girişli olanlar) veya mezun olmuş öğrencilerden “Siyaset bilimi ve Kamu Yönetimi, Coğrafya, Felsefe, Sosyoloji, Gıda Mühendisliği, Resim, Grafik Tasarım, Hemşirelik, Kimya, Kimya Mühendisliği, Matematik, İktisat, İşletme, Seramik, Tarih, Türk Dili ve Edebiyatı” bölümü öğrencileri müracaat edebilirler.
2. İlgili genelge gereği, “açık ve uzaktan öğretime devam edenler ile diğer üniversite mezunları”ndan şartları taşıyanlar da müracaat edebilir.
3. Ön kayıtlar, 23 Kasım 2015-27 Kasım 2015 tarihleri arasında elektronik ortamda yapılacaktır.
4. Ön kayıtlar http://ubis.karatekin.edu.tr/formasyonbasvuru.aspx üzerinden yapılacaktır.
5. YÖK’ün üniversitemize tahsis ettiği kontenjanın bölümlere göre dağılım kriterlerini üniversitemiz senatosu kararlaştıracaktır.
6. Kesin kayıt hakkı kazanan öğrencilerin listesi önümüzdeki hafta ilan edilip kesin kayıtlar aynı hafta içerisinde yapılması planlanmaktadır.
7. Kesin kayıt hakkı kazanıp da ön kayıtta verdiği bilgileri belgeleyemeyenler, kesin kayıt hakkını kaybederler. Bunun üzerine yedekten alımlar yapılacaktır.
8. Pedagojik Formasyonla ilgili her türlü duyurular bu sayfadan yapılacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. OFLU diyor ki:

    Uludağ Üniversitesi formasyon başvurusu başlamış fakat başvuruyu yapamadım yardımcı olabilir misiniz? Şimdiden teşekkür ederim

    1. MiRaLaY MiRaLaY diyor ki:

      BURADAN başvuru yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ