2016 Gaziosmanpaşa Üniversitesi Pedagojik Formasyon

  • 18 Kasım 2015
  • 4.409 kez görüntülendi.
2016 Gaziosmanpaşa Üniversitesi Pedagojik Formasyon

YÖK tarafından yapılan açıklama sonrasında üniversiteler tek tek formasyon ilanlarını duyurmaya başladılar. AşağıdaGaziosmanpaşa Üniversitesi pedagojik formasyon ilanını bulabilirsiniz.

2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI YENİ PEDAGOJİK FORMASYON EĞİTİMİ SERTİFİKA PROGRAMI BAŞVURU DUYURUSU

Yükseköğretim Genel Kurulunun 11.11.2015 tarihli Pedagojik Formasyon Eğitimi ili ilgili kararı gereğince 2015-2016 eğitim öğretim yılı itibariyle 4. sınıfta öğrenim gören üniversitemiz öğrencileri ve mezun kontenjanı için; üniversitemiz ve diğer üniversite mezunlarına (açık ve uzaktan öğretim programları dahil) pedagojik formasyon eğitimi sertifika programı başlatılacaktır. (1., 2. ve 3. sınıflarda öğrenim gören öğrencilerin başvuruları alınmayacaktır.)

BAŞVURU İŞLEMLERİ

 

2015-2016 eğitim-öğretim yılı Güz ve Bahar Döneminde Başlatılacak Pedagojik Formasyon Eğitimi başvuru başvuruları 18-22 KASIM 2015 tarihleri arasında internet üzerinden ONLINE olarak obs.gop.edu.tr/oibs/ogrsis/basvuru_login.aspx adresinden yapılacaktır.

 

KONTENJANLAR

  

ATAMAYA ESAS OLAN ÖĞRETMENLİK ALANI

  

YÜKSEK ÖĞRETİM PROGRAMLARI

GOP ÜNİVERSİTESİ 4.SINIF  MEZUN DURUMUNDA OLAN ÖĞRENCİ KONTENJANI%75 MEZUN ÖĞRENCİ KONTENJANI (AÇIK VE UZAKTAN ÖĞRETİM 4.SINIF DAHİL)%25
FİZİK FİZİK BÖLÜMÜ 2 2
BİYOLOJİ BİYOLOJİ BÖLÜMÜ 2 2
KİMYA TENOLOJİSİ KİMYA BÖLÜMÜ 2 2
MATEMATİK MATEMATİK BÖLÜMÜ 10 5
HEMŞİRELİK BÖLÜMÜ  HEMŞİRELİK/EBELİK BÖLÜMÜ 5 4
İLAHİYAT İLAHİYAT 21 6
TARİH TARİH BÖLÜMÜ 26 6
TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI BÖLÜMÜ 29 6
BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR YÜKSEKOKULU BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR YÜKSEKOKULU 15 5
TOPLAM 112 38
GENEL TOPLAM 150

 

 

 

BAŞVURU İŞLEMLERİ

 

Başvuru yapacak aday önce kendine bir mail adresi oluşturacak veobs.gop.edu.tr/oibs/ogrsis/basvuru_login.aspx adresinden şifre oluştur menüsüne girerek şifre oluşturulacak ve adayın mail adresine gelen şifre girilerek başvuru işlemine başlanacak.

 

Başvuru işlemleri sırasında aşağıdaki işlemler yapılarak başvuru işlemleri tamamlanacaktır.

 

1-Kimlik bilgileri doldurulacak ve bir adet vesikalık fotoğraf sisteme yüklenecek sonraki kaydet tuşuna basarak bir sonraki sayfaya geçilecek  (Fotoğraf Sisteme Yüklenmesi Zorunludur.)

2- İletişim bilgileri doldurularak kaydet tuşuna basarak bir sonraki sayfaya geçilecek

3-Mezuniyet bilgileri doldurulduktan sonra Mezun adaylar Diploma ve Not döküm tablosunu (Transkript) sisteme yüklemeleri gerekmektedir.  4. Sınıf öğrencileri aynı şekilde mezuniyet bilgilerini dolduracak ve Diploma yerine öğrenci belgelerini ve not döküm tablosunu (Transkript) aynı şekilde sisteme yükleyecekler 4. Sınıf öğrencileri mezun değilim kutucuğunu mutlaka işaretleyecekler ve sınıflarını yazacaklar. Kaydet tuşuna basarak bir sonraki sayfaya geçilecek. (Diploma, Transkript ve Öğrenci Belgelerinin sisteme yüklenmesi zorunludur.)

4-Çalışma bilgileri sayfası doldurulması zorunlu değildir.

5-Sınav sonuçları sayfasında yer sınav puan bilgilerini gireceklerdir. Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu Öğrencileri ÖSS Giriş Puanlarını gösteren belgeyi diğer adaylar ise LYS sonuç belgelerin sisteme yükleyeceklerdir. LYS sonuç belgesi olmayanlar ise Yüksek Öğretime Yerleştirme Puanını gösteren sınav sonuç belgelerini yükleyerek kaydet tuşuna basarak bir sonraki sayfaya geçiş yapacaklardır. (Sınav sonuç belgelerinin sisteme yüklenmesi zorunludur.)

 

6-Fakülte ve program seçilerek ekle tuşuna basıldıktan sonra, Bu formda girdiğim bilgilerin doğru olduğunu kabul ve taahhüt ediyorum butonu işaretlendikten sonra kaydet butonuna basılarak kayıt işlemi tamamlanacaktır.

BAŞVURULARIN DEĞERLENDİRİLMESİ

4.SINIF ÖĞRENCİLER İÇİN;

1- Öğrencilerin genel akademik not ortalaması (Transkript ortalaması)

2- Not ortalaması eşitliği halinde üniversite giriş puanı yüksek olana öncelik verilecektir.

MEZUN ÖĞRENCİLER İÇİN;

1- Öğrencilerin genel akademik not ortalaması

2- Not ortalaması eşitliği halinde mezuniyet tarihi daha eski olana öncelik verilecektir.

3- Hem akademik ortalaması hem de mezuniyet tarihinin eşit olması durumunda üniversite giriş puanı yüksek olana öncelik verilecektir.

NOT: Adayların programlara yerleştirilmesinde mezun oldukları üniversitelerinden aldıkları 100’lük diploma notları kullanılır. 100’lük notu olmayıp da sadece 4’lük notu olanların, bunların dışında farklı not sistemlerinin kullanıldığı yurt dışı yükseköğretim programlarından mezun olanların notları, YÖK’ün dönüşüm tablosuna göre 100’lük not sistemine dönüştürülecektir.

 

SONUÇLARIN İLANI

 

  • 18-22 Kasım 2015 Online Başvuru
  • 23-25Kasım 2015 başvuruların değerlendirilmesi
  • 26-30 Kasım 2015 kesin kayıtlar
  • 01-02 Aralık 2015 1.yedekte kalan öğrencilerin kesin kayıtları
  • 03-04 Aralık 2015 2.yedekte kalan öğrencilerin kesin kayıtları
  • 05 Aralık 2015 Derslerin başlangıcı
  • Kesin kayıt için gerekli olan belgeler sonuçların ilanı ile duyurulacaktır.
  • Sonuçlar gop.edu.tr adresinden duyurulacaktır.

Kılavuzu İndirmek İçin Tıklayınız…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ