2016 KPSS’ye Giren Öğretmen Adaylarına YÖK’ten Önemli Duyuru

 • 01 Ağustos 2016
 • 8.475 kez görüntülendi.
2016 KPSS’ye Giren Öğretmen Adaylarına YÖK’ten Önemli Duyuru

YÖK’ün internet sitesinde 2016 KPSS Eğitim Bilimleri sınavında başarılı olan öğretmen adaylarını ilgilendiren önemli bir duyuru yayımlandı.

2016 KPSS Eğitim Bilimleri sınavında başarılı olan adayların bazı gerekli belgeleri Yüksek Öğretim Kurulu Başkanlığına göndermeleri istendi. Belgelerin gönderilmesinin zorunlu olduğu belirtildi.

YÖK’ün 1 Ağustos 2016 Tarihli Duyurusu

Yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olarak Kurulumuza diploma denklik başvurusunda bulunan ve 2016 KPSS Eğitim Bilimleri (Öğretmenlik Meslek Bilgisi) alanında başarılı olarak Öğretmenlik alanında Diploma Denklik Belgesi düzenlenecek adayların Kurulumuza bir dilekçe ekinde Diploma Denklik Belgesi Aslı, Diploma Aslı ve Transkript Aslını göndermeleri gerekmektedir. (Komisyon aşamasında bu belgelerin olması zorunludur)

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. MELTEM diyor ki:

  YURT DIŞINDA OKUYUP DA TÜRKİYE’DE SINAVA GİRİP EĞİTİM BİLİMLERİNDEN BAŞARILI OLAN ÖĞRENCİLER İÇİNMİŞ. EKSİK BİLGİLERDEN DOLAYI SİTE YÖNETİCİLERİNDEN YENİ BİR DUYURU YAPILIP DOĞRU BİLGİLERİN YAZILMASINI RİCA EDERİM.

  “Yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olarak Kurulumuza diploma denklik başvurusunda bulunan ve 2016 KPSS Eğitim Bilimleri (Öğretmenlik Meslek Bilgisi) alanında başarılı olarak Öğretmenlik alanında Diploma Denklik Belgesi düzenlenecek adayların Kurulumuza bir dilekçe ekinde Diploma Denklik Belgesi Aslı, Diploma Aslı ve Transkript Aslını göndermeleri gerekmektedir. (Komisyon aşamasında bu belgelerin olması zorunludur)”

  1. Demir diyor ki:

   İlk çıkan açıklama sitede verildiği gibidir. Ancak YÖK sonrasında belirttiğiniz gibi detaylı bilgi verip, duyuruda değişiklik yapmıştır. Duyuru site de güncellenmiştir. Teşekkür ederiz.

BİR YORUM YAZ