2016 Niğde Üniversitesi Pedagojik Formasyon

  • 18 Kasım 2015
  • 5.362 kez görüntülendi.
2016 Niğde Üniversitesi Pedagojik Formasyon

YÖK tarafından yapılan açıklama sonrasında üniversiteler tek tek formasyon ilanlarını duyurmaya başladılar. Aşağıda Niğde Üniversitesi pedagojik formasyon ilanını bulabilirsiniz.

BEŞİNCİ DÖNEM PEDAGOJİK FORMASYON EĞİTİMİ SERTİFİKA PROGRAMI

ÖNKAYIT BAŞVURULARI

2015-2016 Eğitim-Öğretim yılı için Pedagojik Formasyon Sertifika Programı ön kayıt başvuruları 16-20 Kasım 2015 tarihleri arasında Niğde Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğrenci İşleri Bürosuna şahsen başvuru yoluyla yapılacaktır (Posta, belgegeçer ve kargo yoluyla yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır).

Pedagojik Formasyonla ilgili bilgilere YÖK Başkanlığı internet sayfalarından ulaşılabilir (http://www.yok.gov.tr/web/guest/pedagojik-formasyonla-ilgili-sss)

YÖK tarafından üniversitemize verilen kontenjanın; % 73’ü 4. sınıf (Niğde Üniversitesi lisans) öğrencilerine,

-%27’si mezunlara (tüm üniversitelerin ilgili lisans bölümünden mezun olanlara) verilecektir.

Başvuru alınacak alanlar ve kontenjan sayıları:

Alanı

Niğde Ünv. Son Sınıf Öğrencileri

Mezun Durumdakiler

Toplam

Türk Dili ve Edebiyatı

33

12

45

Matematik

22

8

30

Tarih

22

8

30

Sosyoloji

18

7

25

Sanat Tarihi

15

5

20

TOPLAM

110

40

150

  • Yukardaki alanlar dışında başvuru alınmayacaktır.

Başvurular Ağırlıklı Genel Not Ortalamasına göre yapılacaktır. Programa kabul edilen ve kesin kayıt hakkı kazanan adayların listesi ile yedek listeler Fakültemiz internet sitesinden http://www.nigde.edu.tr/egitimfakultesi) yayımlanacaktır.

Sıralama öncelikle Not Durum Belgesinde (transkript) belirtilen Ağırlıklı Genel Not Ortalamasına göre (notların çevrilmesinde YÖK Not Dönüşüm Tablosu kullanılacaktır) en yüksek adaydan başlanarak yapılacaktır. Kontenjan sayısı kadar asıl aday, asıl aday sayısının yarısı kadar da yedek aday belirlenerek ilan edilecektir.

Adayların sıralanması sırasında adayların akademik genel not ortalamasının eşitliği durumunda ÖSYS yerleştirme puanı daha yüksek olana, yine eşitlik hali söz konusu ise doğum tarihi günümüze daha yakın olana öncelik verilecektir. Mezun adayların akademik genel not ortalamasının eşitliği halinde ise sırasıyla ÖSYS yerleştirme puanı daha yüksek olana, doğum tarihi günümüze daha yakın olana öncelik verilecektir.

Pedagojik Formasyon Sertifika Programı Ücreti 2.054 TL olup iki eşit taksit halinde (1.027 TL) güz ve bahar dönemi başında tahsil edilecektir. İlk taksit, kesin kayıt sırasında alınacaktır. Öğrenim Ücretleri, 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılına ait miktarlardır. 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılına ilişkin Katkı Payı/Öğrenim Ücretleri Bakanlar Kurulu tarafından açıklandığında ilan edilen miktarlar yeniden güncellenecektir, oluşan farklar Bahar Döneminde mahsup edilecektir.

Kesin kayıt yaptırdıktan sonra, herhangi bir nedenle devam etmeyen veya kayıt sildirenlere ilgili mevzuat gereği ücret iadesi yapılmayacaktır.

Ön Kayıt İçin Gerekli Belgeler:

1) Dilekçe (başvuru esnasında Öğrenci İşleri Bürosundan temin edilebilir veya burdan indirebilirsiniz)

2) Öğrenci Olanlar için Öğrenci belgesi, mezunlar için Onaylı Mezuniyet Belgesi, (Yurtdışındaki üniversitelerden mezun olanların diplomalarının denkliği, kayıt sırasında belgelendirilmelidir).

3) Onaylı Transkript (Not Durum Belgesi)

4) Nüfus Cüzdan Fotokopisi

5) Üniversiteye yerleştiği yıla ait ÖSYM Yerleşme Sonuç Belgesi  (Yerleşilen Yüksek Öğretim Programının adının yazdığı yerleştirme sonuç belgesi)

Ön Kayıt Başvuruları : 16-20 Kasım 2015

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ