27 Haziran Meb Gündemi

 • 27 Haziran 2016
 • 468 kez görüntülendi.
27 Haziran Meb Gündemi

meb-yonetici-gorevlendirmeyle-ilgili-gorus-yayinlayacak-22527

Müfredat Sadeleştiriliyor

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz: “Müfredatımızı sadeleştireceğiz ve olması gerektiği kadarıyla özü halinde vereceğiz. Müfredatı yararlı hale getireceğiz. 21. yüzyılda Türkiye’yi bölgesinde lider dünyanın da 10 büyük ekonomisinden biri haline getireceğiz. Hala öğretmen açığımız var.

Bu hükümet dönemindeki yükün yarısı adeta eğitimdedir desek yeridir. Çünkü yoksul olan evde kavga bitmez derler. Yoksulluğu azaltmamız lazım. Yoksulluğu azaltabilmenin yolu eğitimden geçiyor. Önümüzdeki dönem eğitimin kalitesini artıracağız. Bilgi temelli ekonomiye geçeceğiz. Bilgi temelli ekonomiye geçmenin yolu da eğitimde kaliteyi artırmaktan geçiyor. Müfredatımızı sadeleştireceğiz ve olması gerektiği kadarıyla özü halinde vereceğiz. Müfredatı yararlı hale getireceğiz. 21. yüzyılda Türkiye’yi bölgesinde lider dünyanın da 10 büyük ekonomisinden biri haline getireceğiz. Hala öğretmen açığımız var. İnşallah onu da önümüzdeki dönemdeki öğretmen atamalarında kapatacağız. Gönlünüz rahat olsun, Türkiye’nin yarını çok daha iyi.”

Sınav görevlendirme sorunları nereye bildirilecek?

Merkezi sistem sınavları için mebbis sistemi üzerinden yapılan görevlendirmelerde:

 • Görev puan hesaplamaları
 • Yıl içerisindeki görev sayıları
 • Görevin iptali nedeniyle puan düşümünde hata olması
 • Mebbis ekranında görevlinin ismini görememesi
 • İstenilen görev ile ilgili mesaj gelip-gelmemesi
 • Görev tercihleri ile ilgili istek ve değişiklikler
 • Neden görev çıkmıyor

Görevlendirmelerle ilgili yukarıdaki benzeri hususlara ilişkin talep ve benzeri yazılarınınbilgi işlem dairesi başkanlığına,

İl ve ilçelerde görevlendirilen salon görevlileri ve güvenlik görevlilerinin tahakkuk modülüne giriş ve görev sayıları ile ilgili bilgi işlem dairesi başkanlığının tahakkuk modülü ile ilgilenen birimine bildirilmesi gerekmektedir.

 • Sınav görev ücretleri ile ilgili işlemler
 • Sehven tahakkuk modülüne girişleri unutulan görevli ücretlerinin sisteme girişleri ile ilgili işlemler
 • Iban değişikliği ve güncellenmesi ile ilgili işlemlerden dolayı hatalar
 • Yanlış yatırılan sınav ücretleri ile ilgili işlemler
 • Tahakkuk modülüne ilişkin yaşanan sorunların

Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü MEB Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğüne bildirilmesi gerekmektedir.

Ayrıca bu konular dışında kalan ve genel müdürlüğümüzü ilgilendiren yazıların yenilik ve eğitim teknolojileri genel müdürlüğü başlığıyla geldiği ve yazışmalarda gecikmelerin yaşandığı anlaşılmıştır. Genel müdürlüğümüzü ilgilendiren konular ile ilgili yazışmalarda yazı başlığının ölçme, değerlendirme ve sınav hizmetleri genel müdürlüğü olarak yazılmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.

Yetiştirme kurslarında öğrencilerden ücret talep edilmeyecek

Destekleme ve Yetiştirme Kursları kapsamında yapılan uygulamaların titizlikle takip edilerek, öğrenci/kursiyerlerden ücret talep edilmeyecek hatalı uygulamalar varsa gerekli önlemler alınacak.

Modül yazın para kazanın

Bireysel Öğrenme Materyali(Modül) Yazım Kılavuzunu bilgisayarınıza indirmek içintıklayınız.

MEB öğrenci nakillerinin nasıl yapılacagını açıkladı

 

Buna göre; Öğrencinin naklinin yapılabilmesi için nakil istenilen kurumda açık kontenjan bulunması ve öğrencinin yerleştirmeye esas puanın naklen gitmek istediği okulun kendi sınıf seviyesinde mevcut bulunan öğrencilerin yerleştirmeye esas taban puanından az olmaması halinde e- okul sistemi üzerinden ilgili okul müdürlüklerince yapılmaktadır.

Memurlar.net

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ