3 Bin TL Üstü Maaşla 4200 Öğretmen Alımı Yapılacak!

 • 04 Kasım 2016
 • 11.136 kez görüntülendi.
3 Bin TL Üstü Maaşla 4200 Öğretmen Alımı Yapılacak!

Türkiye’de yaşayan Suriyeli öğrencilerin Türkçeyi daha iyi öğrenebilmeleri için Türkçe, Türk Dili ve Edebiyatı ve Sınıf öğretmenliği branşlarından 4200 öğretmen alınacak.

‘Suriyeli Öğrencilerin Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonu’ programı çerçevesinde 4200 öğretmen geçici olarak göreve atanacak. Suriyeli öğrenciler için kurulan geçici eğitim merkezlerinde 327 bin öğrenci eğitim görüyor. Alınacak 4200 öğretmen Bakanlığa bağlı bu okullarda görev alacak.

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Ali Rıza Altunel şunları belirtti: ‘Suriyelilere Türkçe öğretimi için 500 Türk dili ve edebiyatı, 700 Türkçe öğretmenliği ve 3 bin sınıf öğretmenliği branşlarından mezun öğretmenleri geçici olarak istihdam edeceğiz. Öğretmenlerimizi bir yıllığına alacağız. Çalışacakları süre zarfında yaklaşık 3 bin TL’nin üstünde maaş alacaklar.’ Alınacak öğretmenlerin yüzde 80’i Hatay, Gaziantep, Urfa, Kilis ve İstanbul’da istihdam edilecek.

Bu görev için başvurmak isteyen adaylar 8-10 Kasım 2016 tarihleri arasında online olarak başvuru yapabilecekler. Daha sonrasında İl Milli Eğitim Müdürlüklerine başvurularını onaylatacaklar.

Başvuru Kılavuzu İçin Tıklayın. 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM
 1. Ayse diyor ki:

  4.sinif lar başvuru yapabiliyor mu

 2. Yunus diyor ki:

  Formasyon olması şart mi

  1. Demir diyor ki:

   ŞArtlar kılavuzda belirtilmiştir.

 3. cansu diyor ki:

  nerden yapiyoruz basvuruyu bulamiyorumda

  1. Demir diyor ki:

   İl Milli Eğitim Müdürlüğünden

BİR YORUM YAZ