9 Eylül Üniversitesi 2016 Güz Formasyon Duyurusu

 • 20 Ekim 2016
 • 6.910 kez görüntülendi.
9 Eylül Üniversitesi 2016 Güz Formasyon Duyurusu

9 Eylül Üniversitesi  2016 güz formasyon duyurusu yayımlanmıştır.

Kontenjan 3000 kişidir.

Lisans öğrencilerinden son sınıf, beklemeli ve mezunlar başvuru yapabilecektir. Son sınıf ve beklemeli öğrencilerin 2016-2017 Bahar Dönemi sonuna kadar mezun olabilecek durumda olmaları ve başarısız olup alttan aldıkları ders sayısının en çok 3 ders olması durumunda başvuru yapabileceklerdir. Ara sınıftaki öğrencilerle 2016-2017 Bahar Dönemi sonuna kadar mezun olabilecek durumda olmayanların başvuruları kabul edilmeyecektir.

Kontenjanın %75’i Dokuz Eylül Üniversitesi öğrenci ve mezunlarına, geriye kalan %25’i ise diğer üniversite öğrenci ve mezunlarına ayrılmıştır.

5.Başvurular 19 – 26 Ekim 2016 tarihleri arasında mesai saatleri içerisinde Fakültemiz web sayfasında “FORMASYON ÖN KAYIT” programına bilgi girişi yapıldıktan sonra Buca Eğitim Fakültesi Formasyon Birimine istenilen evrakların şahsen teslim edilmesi yoluyla yapılacaktır. Evrak teslim etmeyenlerin başvurusu geçersiz sayılacaktır.

Başvuru Takvimi İçin Tıklayın. 

Detaylı Bilgi İçin Tıklayın. 

 

Başvuru Yapmak İçin Tıklayın.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 9 YORUM
 1. cenk diyor ki:

  Merhaba kayıtta istenen diploma, transkript ve nüfus fotokopisini kayıt aşamasında onaylatabiliyormuyuz bilginiz var mı ? Yoksa notere para mı bayılacağız 🙂

  1. Demir diyor ki:

   Kayıt sırasında onaylatma imkanı tanıyorlar genelde.

  2. Kader diyor ki:

   Noter onaylı kabul etmiyorlar okula asılları ve fotokopisi gidecek orada aslı gibidir yapılıyor sonra yazı işlerine veriliyor

 2. Ertuğrul diyor ki:

  Her zaman 100-200 kadro ayırıp bu sıralar kontenjanları 3000 lere çıkaran üniversitelere iyi gözle bakamıyorum artık. Peynir ekmek gibi formasyon vermeye başladınız yeter bu milletin umutlarını sömürdüğünüz cebinden parasını aldığınız ! 500 bin öğretmen atama bekliyor siz 2000 tl yi yatır sende atanamayan öğretmenler kervanına katıl diyip işsizliğin kol gezdiği şu zamanlarda milletin olmayan parasına göz dikiyorsunuz. Adam fen-edebiyat bitirmiş kredi borcu gss borcu kenarda duruyor iş bulamıyor siz de bu garibanlara yolunacak kaz muamelesi yapıyorsunuz !! Eğitim vermeye bu kadar meraklıysanız altı üstü bir sertifika programı olan bu kursunuzu ücretsiz verin de görelim bizde ne kadar eğitim meraklısı olduğunuzu..

 3. özge diyor ki:

  Merhaba, ön kayıt için gerekli belgeleri vekalet vererek teslim edebiliyor muyuz bilen var mı arkadaşlar?

  1. Demir diyor ki:

   Vekalet vererek yapabilirsiniz.

 4. ahmet diyor ki:

  merhaba ben bilgisayar öğretmenliği alanında son sınıf okuyorum ama farklı bir alanda öğretmenlik yapmak istiyorum bu formasyonla mümkünmüdür?

  1. Demir diyor ki:

   MAlesef değil. Başka alandan öğretmenlik yapabilmeniz için o alandan lisans diplomanız olması gerekir.

 5. seda diyor ki:

  e devletten alınan mezuniyet belgesi geçerli olur mu bilgi verir misiniz

BİR YORUM YAZ