Adnan Menderes Üniversitesi 2016 Formasyon İlanı

 • 08 Ağustos 2016
 • 7.598 kez görüntülendi.
Adnan Menderes Üniversitesi 2016 Formasyon İlanı

Adnan Menderes Üniversitesi 2016 formasyon ilanını açıklamıştır.

MEZUNLAR:

1-Mezun öğrenciler için 1000 kişilik kontenjan ayrılmış olup; dersler iki dönem halinde hafta sonları, arasınav final ve bütünleme sınavları hafta içi yapılacaktır.

2-Derslerin başlayış/bitiş dönemlerini gösteren akademik takvim daha sonra ilan edilecektir.

3-Daha önce Fakültemizde açılan Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programına başvuru yapmış adayların eski başvuruları geçersizdir. Başvuru yapmak isteyenlerin Fakültemiz Web sitesine giriş yaparak ve yeniden evrak teslim etmek suretiyle başvurularını tekrarlamaları gerekmektedir.

4-Başvuru sırasında verilen belgelerde eksik ve/veya imzasız, mühürsüz/onaysız olanlar kabul edilmeyecektir.

5-Başvuruların değerlendirilmesine Üniversitemiz Senatosunca belirlenen kriterlere göre not ortalaması baz alınacaktır. Değerlendirme 4’lük not sistemine göre yapılacak olup, mezun öğrencilerin 4’lük dışındaki notları Yükseköğretim Kurulunun not dönüşüm tablosuna göre düzenlenip değerlendirilecektir. Ön kayıt sırasında yapılan not beyanında notun yanlış bildirilmesi durumunda oluşabilecek mağduriyetlerden kişinin kendisi sorumludur.

6-Değerlendirmede ALES Puanı aranmayacaktır.

7-Açılan programın ücreti 2.054 TL olup, ücret iki eşit taksit halinde (Her dönem 1.027 TL.) 1. ve 2. Dönem başında alınacaktır. (Kesin kayıt yaptırdıktan sonra herhangi bir nedenle kayıt sildiren öğrencilerin kayıt ücretleri kesinlikle iade edilmeyecektir. (Banka hesap numarası bilgisi kesin kayıt hakkı kazananlara daha sonra duyurulacaktır.)

8-Mezun öğrencilerin ön kayıtları 08-22 Ağustos 2016 tarihleri arasında aşağıda belirtilen belgelerle Eğitim Fakültesinde yapılacaktır.

9- 23.08.2016 tarihinde ön kayıt yaptıranlar değerlendirilerek, öğrenci alınacak alanlar ve asil aday listesi ilan edilecek, 24-26.08.2016 tarihleri arasında asil adayların kaydı yapılacaktır. İlan edilen tarihlerde kayıt yaptırmayanlar kayıt hakkını kaybetmiş olacaklardır.

10-Boş kalan kontenjan olması halinde 29.08.2016 tarihinde yedek adayların alanları ve adları ilan edilecek, 31.08.2016 tarihinde kesin kayıtları yapılacaktır. Yeterli başvuru olmayan alanlara ayrılan kontenjan ihtiyaç duyulan alanlara aktarılabilecektir.

13-Yine de kontenjanın dolmaması halinde yeni bir duyuru yapılarak, kontenjanlar dolana kadar süreç devam edecektir.

Başvuru için istenen Belgeler: Ön kayıt ve kesin kayıtlar Eğitim Fakültesi Öğrenci İşleri Bürosunda yapılacaktır. (Başvurular şahsen yapılacak olup, posta, fax veya elektronik ortamda başvuru kabul edilmeyecektir.)

Mezunlar için:

a) Başvuru dilekçesi, (Web sayfasından alınıp doldurulacaktır.) (http://www.akademik.adu.edu.tr/fakulte/egitim/webfolders/private/FORMASYON%10D%C4%BOLEK%C3%87E%C3%96RN%C4%9E%C4%BO.pdf)

b) Onaylı Mezuniyet Belgesi, (Yurtdışındaki Üniversitelerden mezun olanların diplomalarının denkliği, kayıt sırasında belgelendirilmelidir. (Onaysız veya onaylı olup fotokopisi çekilmiş veya ıslak imzası ve mühür olmayan belgeler kabul edilmeyecektir.)

c) Nüfus Cüzdan Fotokopisi (aslı ile karşılaştırılacak)

d) Onaylı Lisans Not Transkript (Onaysız veya Onaylı olup fotokopisi çekilmiş veya ıslak imzası ve mühür olmayan belgeler kabul edilmeyecektir.)

 

ÜNİVERSİTEMİZ SON SINIF ÖĞRENCİLERi

1-Üniversitemiz öğrencileri için 1500 kişilik kontenjan ayrılmıştır.

2-Dersler iki dönem halinde hafta içinde saat 17.00’den sonra yapılacaktır.(İhtiyaç olması halinde ikinci dönemde dersler ve sınavlar hafta sonları Saat: 08.00-24.00 arası yapılabilecektir.)

3-Derslerin başlayış/bitiş dönemlerini gösteren akademik takvim daha sonra ilan edilecektir.

4-Daha önce Fakültemizde açılan Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programına başvuru yapmış adayların eski başvuruları geçersizdir. Başvuru yapmak isteyenlerin Fakültemiz Web sitesine giriş yaparak ve yeniden evrak teslim etmek suretiyle başvurularını tekrarlamaları gerekmektedir.

5-Başvuru sırasında verilen belgelerde eksik ve/veya imzasız, mühürsüz/onaysız olanlar kabul edilmeyecektir.

6-Başvuruların değerlendirilmesine Üniversitemiz Senatosunca belirlenen kriterlere göre not ortalaması baz alınacaktır. Değerlendirme 4’lük not sistemine göre yapılacak olup, mezun öğrencilerin 4’lük dışındaki notları Yükseköğretim Kurulunun not dönüşüm tablosuna göre düzenlenip değerlendirilecektir. Ön kayıt sırasında yapılan not beyanında notun yanlış bildirilmesi durumunda oluşabilecek mağduriyetlerden kişinin kendisi sorumludur.

7-Değerlendirmede ALES Puanı aranmayacaktır.

8-Açılan program ücreti 2.054 TL olup, ücret iki eşit taksit halinde (Her dönem 1.027 TL.) 1. ve 2. Dönem başında alınacaktır. (Kesin kayıt yaptırdıktan sonra herhangi bir nedenle kayıt sildiren öğrencilerin kayıt ücretleri kesinlikle iade edilmeyecektir. (Banka hesap numartası bilgisi kesin kayıt hakkı kazananlara daha sonra duyurulacaktır.)

9-Son sınıf öğrencilerin ön kayıtları 05-09 Eylül 2016 tarihleri arasında aşağıda belirtilen belgelerle yapılacaktır.

10-19 Eylül 2016 tarihinde ön kayıt yaptıranlar değerlendirilerek, öğrenci alınacak alanlar ve asil aday listesi ilan edilecek, 20-23 Eylül tarihlerinde asil adayların kaydı yapılacaktır. İlan edilen tarihlerde kayıt yaptırmayanlar kayıt hakkını kaybetmiş olacaklardır.

11-Boş kalan kontenjan olması halinde 26 Eylül 2016 tarihinde yedek adayların alanları ve adları ilan edilecek, 27-28 Eylül 2016 tarihlerinde kesin kayıtları yapılacaktır. Yeterli başvuru olmayan alanlara ayrılan kontenjan ihtiyaç duyulan alanlara aktarılabilecektir.

13-Yine de kontenjanın dolmaması halinde yeni bir duyuru yapılarak, kontenjanlar dolana kadar süreç devam edecektir. Başvuru için istenen Belgeler: Ön kayıt ve kesin kayıtlar Eğitim Fakültesi Öğrenci İşleri Bürosunda yapılacaktır.

Son Sınıf Öğrencileri için:

a) Başvuru dilekçesi, (Web sayfasından alınıp doldurulacaktır.) (http://www.akademik.adu.edu.tr/fakulte/egitim/webfolders/private/FORMASYON%10D%C4%BOLEK%C3%87E%C3%96RN%C4%9E%C4%BO.pdf)

b) Onaylı Öğrenci Belgesi, (Ağustos, Eylül 2016’da alınmış)

c) Onaylı Lisans Not Transkript (Onaysız veya Onaylı olup fotokopisi çekilmiş veya ıslak imzası ve mühür olmayan belgeler kabul edilmeyecektir.)

d) Nüfus Cüzdan Fotokopisi (aslı ile karşılaştırılacak)

 

DERS MUAFİYETİ (MEZUNLAR VE SON SINIF ÖĞRENCİLERİ)

Kesin kayıt yapıldıktan sonra daha önce alınıp başarılı olunan derslerden muaf olmak isteyenler için (formasyon programında her iki dönemde okutulacak tüm dersler için) o dönemin ilk haftası içinde, Öğretmenlik Uygulaması dersinden muaf olabilmek için birinci dönem başlangıcında istenilen belgelerle birlikte Dekanlık Makamına dilekçe ile başvurulması gerekmektedir. Anılan tarihler geçtikten sonra yapılacak muafiyet talepleri dikkate alınmayacaktır. Muaf sayılan dersler için ücret iadesi yapılmayacaktır. Ders Muafiyeti için istenilen belgeler:

a)Başvuru dilekçesi (internetten alınıp doldurulacaktır.)

b) Ders içerikleri (onaylı, ıslak imzalı ve mühürlü)

c) Özel Öğretim Kurumlarında veya MEB’e bağlı okullarda bir öğretim yılından az olmamak kaydıyla Milli Eğitim Müdürlüklerinden alacakları belge ile öğretmenlik yaptığını belgeleyenler öğretmenlik uygulaması dersinden muaf tutulabilir.

Kayıt işlemleri için tıklayın. 

Başvuru dilekçesine ulaşmak için tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 15 YORUM
 1. Ayşe Duman diyor ki:

  Bölüm leri neden belirtilmemiş

 2. Fatih GÜLER diyor ki:

  üniversitenin kendi sitesinde mezunlar için son başvuru tarihi 22 Ağustos diyor..

  1. Demir diyor ki:

   Üniversitenin sitesinde yaptığı değişiklikten sonra sitede de değişiklik yapılmıştır.

   1. Fatih GÜLER diyor ki:

    İlginiz için teşekkürler

 3. kullanıcı diyor ki:

  22 Ağustos kayıt yaptırılabiliyor dimi son gün 22 Ağustos

  1. Demir diyor ki:

   Evet son gün 22 Ağustos 2016’dır.

 4. Eylem diyor ki:

  Çukurova Üni. YÖK PUAN TABLOSU FORMASYON BAŞVURUSU YAPARKEN AÇILMIYOR NE YAPILMALI

  1. Demir diyor ki:

   Sistemden kaynaklı bir hata var sanırım. İsterseniz üniversiteyle iletişime geçin.

 5. Eylem diyor ki:

  Çukurova Üniversitesi YÖK PUAN TABLOSU HAKKİNDA BİLGİSİ OLAN VAR MI AÇILMIYOR AÇILIYORSA PAYLAŞIN LÜTFEN

 6. Mehmet diyor ki:

  Merhaba bugün açıklanır mı

  1. Demir diyor ki:

   Açıklanacağı söylendi ama muhtemelen 5’ten sonra açıklanır.

   1. Mehmet diyor ki:

    Sanırım yarına kaldı

 7. Mehmet diyor ki:

  Ders kayıtları ne Zaman

  1. Demir diyor ki:

   24-26 Ağustos 2016 tarihleri arasında yapılacak.

BİR YORUM YAZ