Ağustos Atamasında Son Durum

  • 10 Nisan 2016
  • 3.941 kez görüntülendi.
Ağustos Atamasında Son Durum

uyarı

 

Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI’nın aday öğretmenlik yönetmeliği gereğince ( 6 ay staj uygulaması) Eylül ayından minimum 6 ay önceye denk gelmesinden dolayı atamaların Ağustos ayında yapılmayacağını ifade etmişti.

10 Şubat 2016 tarihinde TGRT Haber programına canlı yayın konuğu olarak katılan Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI, atama bekleyen öğretmenleri üzecek bir haberi paylaştı. Ağustosta atama olmayabilir,bir sonraki atama Şubat 2017’de…

Canlı yayın konuğu olan Bakan Nabi AVCI atama bekleyen öğretmenlerle ilgili , bundan sonraki öğretmen atamalarının bundan sonra her yıl Şubat ayında yapılmasının planlandığını ve çalışmaların bu plana göre yürütüleceğini bildirdi.Bundan dolayı 2016-Ağustos ayında atama yapılmasının olamayacağını ifade etti.

Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI’nın öğretmen atamalarıyla ilgili ifadesinde atamaların artık her yıl Şubat ayında yapılacağına yer vermesinin ardından özellikle son günlerde birçok eğitim sitelerinde “Ağustos Ataması olacak, ağustosta atama olabilir,bakan maliye bakanlığı izin verirse olacağını söyledi,yetkili atama için çalışıyoruz,atama meclis gündeminde vs.” içerikli haberler yapılarak atama bekleyen yüz binlerce öğretmenlere umut tacirliği yapılmaktadır.

Atama bekleyen öğretmenler için henüz kesin bir açıklama yok. Bakanların Müsteşarların atamalarla ilgili tek ifadesi “Maliye Bakanlığı” bu nedenle atama kararı kesinleşmeden yukarıda sözü geçen haberlere itibar etmeyiniz.

Atama bekleyen öğretmenlere önemle duyurulur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ