Bakanlık’tan 2058 Sözleşmeli Personel Alımı Duyurusu

  • 20 Haziran 2017
  • 1.758 kez görüntülendi.
Bakanlık’tan 2058 Sözleşmeli Personel Alımı Duyurusu

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yapılan açıklama ile 2058 sözleşmeli personel alımı yapılacağı belirtildi.

Bakanlık yaptığı duyuruda 874 Ziraat, 328 Gıda, 96 Su Ürünleri, 10 Balıkçılık Teknolojisi, 33 Harita Mühendisi ve 717 Veteriner Hekim alınacağını açıkladı. Belirtilen pozisyonlar için tercih işlemleri 23 Haziran 2017 tarihi itibari ile başlayacak ve 4 Temmuz 2017 tarihinde sona erecektir. Lisans düzeyinde tercih edilebilecek pozisyonlar ÖSYM tarafından yayımlanan 2017/6 tercih kılavuzunda yer alacaktır. Tercih kılavuzu 22 Haziran 2017 tarihinden itibaren ÖSYM’nin internet sitesinde yayımlanacaktır. Pozisyonlara başvuru yapacak olan adayların 22 Mayıs 2016 tarihinde yapılan KPSS 2016 Lisans sınavına girmiş ve KPSSP3 türünden en az 50 puan almış olmaları gerekmektedir.Tercih yapmak isteyen adaylar belirtilen tarihlerde ÖSYM’nin internet sitesinden TC kimlik numaları ve şifrelerini girerek tercihlerini yapabileceklerdir.

Yerleştirme sonuçları açıklandıktan sonra, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yerleştirilen adayların işe başlama tarihleri ve istenen belgeler ‘ www.tarim.gov ‘ adresinden ilan edilecektir. Adaylara bu konu ile ilgili olarak her hangi bir belge gönderilmeyecektir. Adayların başvurularını gerçekleştirmeden önce 2017/6 tercih kılavuzunu dikkatlice incelemeleri ve istenen özel şartları göz önünde bulundurarak tercih işlemini gerçekleştirmeleri yararlarına olacaktır. İstenen şartları taşımayan adayların yerleştirme işlemleri yapılmış olsa bile atamaları gerçekleştirilmeyecektir. İhtiyaç duyulan pozisyonların il ve ilçeleri ÖSYM’nin internet sitesinde belirtilecektir. Adaylar tercih etmek istedikleri yerleri buradan seçebileceklerdir.

Detaylı bilgi için tıklayın.

Yazar: Demir
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ