Binali Yıldırım’dan 15 Bin Öğretmen Alımı Kararı

  • 02 Ağustos 2016
  • 1.433 kez görüntülendi.
Binali Yıldırım’dan 15 Bin Öğretmen Alımı Kararı

Başbakan Binali Yıldırım CNN TüRK’te yaptığı konuşmada, en çok tartışılan konulardan olan 2010 KPSS iptali ve yapılacak öğretmen atamalarına dair soruları cevapladı.

Yıldırım, yaklaşık 20 -23 bin öğretmenin açığa alındığını ve okulların açılacak olmasından dolayı oluşan açığın bir an önce kapatılması gerektiğini belirtti. Bununla ilgili olarak 15 bin öğretmen alımı konusunda bakanlar kurulunda karar alındığını ve kararın Milli Eğitim Bakanlığı’na iletildiğini ifade etti.

KPSS iptali konusuna da değinen Yıldırım, KPSS’nin iptali ile beraber 86 bin kişinin işten çıkarılması gerektiğini belirterek, şu sözleri ekledi: “Memuriyete girmiş toplam 86 bin kişi, 2010 KPSS iptal olunca 86 bin kişi çıkarılacak demektir. Aradan şu kadar sene geçti deme şansımız yok. Ya yasa düzenleyeceğiz bu mahkeme kararını etkisiz hale getireceğiz, ya da mahkeme kararını uygulayacağız. Şunu yapmamız daha doğru olacak; bunların sınavlarını incelemek lazım. Tamamı mı soruları aldı, yoksa FETÖ’nün hedef gördüğü belli bir grup mu? Geriye yönelik sınav sonuçlarına bakılır, failler ortaya çıkar, diğerleri muaf tutulur.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Meltem diyor ki:

    Sinop Üniversitesi başvuru yapıcam dersler hafta sonu ve eylülde başlıyor hangi tarihte son bulacak onu bulamadım bilginiz var mı acaba birde hocalar cok zorluyor mu

    1. Demir diyor ki:

      Ders programı ile ilgili olarak üniversitenizden bilgi alabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ