Celal Bayar Üniversitesi Formasyon Kazananlar Listesi

 • 28 Temmuz 2016
 • 3.959 kez görüntülendi.
Celal Bayar Üniversitesi Formasyon Kazananlar Listesi

Celal Bayar Üniversitesi Eğitim Fakültesi bünyesinde yürütülmekte olan Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı kapsamında 2016 Yaz Dönemi Ön kayıt başvurusu ile ilgili Fakültemiz Yönetim Kurulu Kararı ile toplam 1200 kişilik kontenjan belirlenmiştir. Bu kapsamda 20-26 Temmuz 2016 tarihlerinde ön kayıtlar alınmıştır.

Ön kayıtlarda kontenjan miktarı kadar başvuru yapıldığından ön kayıt için belirlenen kontenjanların alan bazında dağılımı başvuru durumuna göre belirlenerek bazı alanlarda kontenjanların eksik kalmasından dolayı kontenjan fazlası gruplardan aktarım yapılarak TÜM ÖN KAYIT BAŞVURUSU YAPANLARIN ASİL KAYDININ ALINMASI KABUL EDİLMİŞTİR.

Asil adayların kesin kayıtları, 29 Temmuz-04 Ağustos 2016 tarihlerinde (hafta sonu hariç) aşağıda istenen evraklarla birlikte Celal Bayar Üniversitesi  İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi D Blok (Manisa-Merkez Uncubozköy Kampüsü) Pedagojik Formasyon Birimine şahsen veya Noter vekâleti ile yapılacaktır. Fax, Posta ve Kargo ile kesin kayıt kabul edilmeyecektir.

Derslerin Başlangıcı                   : 06-07 Ağustos 2016

Kesin Kayıtta İstenen Belgeler

 1. Dilekçe  (Ekte Sunulmuştur)
 1. 1 Adet Vesikalık Fotoğraf
 1. Öğrenim Ücretinin I. Taksiti olan 1054 TL. nin yatırıldığına dair banka dekontu (Taksiti bankaya yatırırken açıklama kısmına  “T.C. Numarasını ve Pedagojik Formasyon I. Taksiti” olduğunu belirten bir ibare yazdırılmalıdır. Ayrıca doğru hesap numarasına yatıp yatmadığı kontrol edilmelidir.)

DERS MUAFİYETİ HAKKINDA:

Kesin kayıt yapıldıktan sonra daha önce alınıp başarılı olunan derslerden muaf olmak için (her dönem okutulacak dersler için) o dönemin ilk haftası içinde istenilen belgelerle birlikte pedagojik formasyon birimine dilekçe ile başvurulması gerekmektedir. Öğretmenlik uygulaması dersinden muaf olabilmek için başvuru tarihleri Fakültemiz web sayfasında ayrıca ilan edilecektir. Anılan tarihler geçtikten sonra yapılacak muafiyet talepleri dikkate alınmayacaktır.Muaf sayılan dersler için ücret iadesi kesinlikle yapılmaz (YÖK’ün Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programına İlişkin Usul ve Esasların 4. Bölüm 10. Maddesinin 3. Bendi uyarınca).

“MADDE 10:

(3)Programa başlayanlar, her dönemin ilk haftası içinde, o dönemde pedagojik formasyon eğitimi programı kapsamındaki bazı derslerden muaf olmak için başvuruda bulunabilir. Muaf olunan dersler için öğrencilere ayrıcaücret iadesi yapılmaz.”

Bu kapsamda öğrencilerimiz Yükseköğretim Kurumlarında  Pedagojik Formasyon Eğitimi, Tezsiz Yüksek Lisans Eğitimi ve Lisansüstü Eğitimi kapsamında daha önce alıp başarılı oldukları derslerden muaf tutulmak için transkript ve ders içeriklerinin ekli olduğu dilekçeyle başvuruda bulunabilir.

Muafiyet başvurusu yapacak öğrencilerimizin  dersin başladığı ilk hafta içerisinde  aşağıdaki belgeler ile Celal Bayar Üniversitesi Pedagojik Formasyon Birimi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi D Blok (Manisa-Merkez Uncubozköy Kampüsü) Formasyon Birimine başvuru yapmaları gerekmektedir.

Ayrıca Üniversitemize Pedagojik Formasyon kaydını yaptırıp daha sonraki günlerde kaydını sildirmek isteyenler, dersler başlamadan önce resmi dilekçe ile kaydını sildirdiği takdirde ücret iadesi yapılacaktır. Ders başladıktan sonra kaydını sildirenlere ayrıca ücret iadesi yapılmayacaktır.

Muafiyet Başvurusu için gerekli belgeler:

 1. A) Başvuru Dilekçesi
 2. B) Onaylı Transkript
 3. C) Onaylı ders içerikleri

ÖNEMLİ NOT: Dersler başladıktan sonra (06 Ağustos 2016 tarihinden sonra)  herhangi   bir nedenle kayıt sildirilmesi veya programa devam edilmemesi durumunda ücret iadesi kesinlikle yapılmayacaktır.

 

Ücretler

T.C. Ziraat Bankası Manisa Merkez Şubesi

TR 47000100018839477265-5059 no’lu hesaba yatırılacaktır.

Not: Ücretlerin herhangi bir T.C. Ziraat Bankalarının Şubelerinin gişelerinden yatırılması gerekmektedir. İnternet ve diğer bankalardan yapılan EFT ile ATM’ den para yatıranların dekontları kabul edilmeyecektir.

İletişim:Celal Bayar Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi D Blok (Uncubozköy Kampüsü)

Telefon: 0 236 233 4740

 

KESİN KAYIT DİLEKÇESİ 

SON SINIF KAZANANLAR LİSTESİ

MEZUNLAR ASİL KAYIT LİSTESİ

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM
 1. cem diyor ki:

  Merhabalar ön kayıt süresine yetişemedim formasyon birimini arıyorum ama açmıyorlar sormak istediğim ön kayıt yapmadan kesin kayıta kabul edilme ihtimalimiz var mı acaba ?

  1. MiRaLaY MiRaLaY diyor ki:

   Hayır. Şuan öyle bir durum yok.

   1. cem diyor ki:

    Teşekkür ederim cevabınız için. Malum tüm başvuru yapanlar asil kabul edildi ve kesin kayıtlarda kayıt yaptırmayanların yerine öğrenci kabulu olacak mı acaba çünkü kazanan listesinin yedeği yok bildiğiniz gibi ? Eğer kayıt yaptırmayanların yeri doldurulacaksa kesin kayıtın son günü orada hazır bulunmamızmı gerekiyor ? Formasyon birimine ulaşamadığım için bilgi de alamıyorum 🙁

    1. MiRaLaY MiRaLaY diyor ki:

     Yeni liste oluşturulur yeniden yayınlanacağını tahmin ediyoruz.

  2. MiRaLaY MiRaLaY diyor ki:

   Malesef hayır.

 2. kader diyor ki:

  Uzaktan egitim olacak mi ? Birde kamu yönetimi neden açılmıyor?

BİR YORUM YAZ