Celal Bayar Üniversitesi Formasyon Ön Kayıt İlanı

  • 19 Temmuz 2016
  • 7.887 kez görüntülendi.
Celal Bayar Üniversitesi Formasyon Ön Kayıt İlanı

CELAL BAYAR ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM FAKÜLTESİ

2016  Yaz Dönemi Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı Kontenjanları

Öğretim Yılı

Lisans Programı

4.SINIF ASİL KAYIT  MİKTARI

MEZUN  MİKTARI

 

TOPLAM

Biyoloji

20

35

55

Fizik

10

10

20

İngilizce

100

10

110

Kimya/Kimya Teknolojisi

25

30

55

Matematik

85

20

105

Tarih

130

35

165

Türk Dili ve Edebiyatı

160

70

230

Muhasebe/Finansman

25

60

85

2016

Sağlık

30

40

70

Beden Eğitimi

80

80

160

İmam- Hatip Lisesi Meslek Dersleri

0

70

70

Arapça

0

10

10

Felsefe

0

20

20

Sanat  Tarihi

10

10

20

Çocuk Gelişimi ve Eğitimi

0

5

5

Adalet

10

10

20

TOPLAM

 

685

515

 

1200

İlgili karar gereğince üniversitemizce 1200 kişilik kontenjan belirlenmiş, bu kontenjanın 685’i Celal Bayar Üniversitesi son sınıf öğrencilerine (beklemeli öğrenciler dâhil), 515’i ise mezunlara (diğer üniversitelerin mezunları da dahil) ayrılmıştır.

Fakültemiz de Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika programı dersleri hafta sonu yapılacaktır. Akademik takvim ve ders programı kesin kayıtlar sürecinde ilan edilecektir.

Kesin kayıtlarda dolmayan kontenjanların bulunması durumunda Fakülte Yönetim Kurulu kararı ile ilgili kontenjanlar diğer alanlara aktarılabilecektir.

Pedagojik formasyon eğitimi ilgili yönergeye göre yürütülecektir. Bu nedenle derslere en az %70 devam zorunluluğu bulunmaktadır.

Formasyon Katkı Payı/Ücreti (programa Kabul Edilen Öğrenciler İçin):2054 TL (Kesin Kayıtta 1054 TL (I.Taksit) + İkinci Yarıyıl kayıtlarında 1000 TL (II. Taksit))

DEĞERLENDİRME VE ADAYLARIN KABULÜ

Ön kayıt sonrasında, adayların kabulünde “Öğrencilerin bulunduğu sınıf ya da lisans mezuniyeti akademik ortalaması (GANO)” esas alınacaktır.

Adayların ön değerlendirmesi, mezuniyet not ortalamalarına (Yüzlük sisteme göre) göre yapılacaktır.Notlar en yüksekten en düşüğe doğru sıralanacak ve her bir alan için kontenjan sayısı kadar aday Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programına asil listeden girmeye hak kazanacaktır. Diğer adaylar yedek olarak ilan edilecektir

Yukarıdaki ölçüt doğrultusunda kabul edilen öğrencilerin notlarında eşitlik olması halinde, öğrencilerin alttan dersi olup olmaması, bir alt dönem GANO’su, öğrencilerin mezuniyet yılları gibi kriterlere (geçmiş yıllarda mezun olanlar öncelikli olacak şekilde) bakılarak sıralama yapılacaktır.

Programlara müracaat eden adaylara yönelik değerlendirme ve sıralamada 100′ lük not sistemi esas alınacaktır. 4′ lük not sistemiyle mezun veya mezun durumunda olan CBÜ öğrencileri için CBÜ not dönüşüm tablosu kullanılacaktır. Diğer Üniversite öğrencileri kendi üniversitelerinden not dönüşüm tablosu getirmemeleri halinde YÖK’ ün tablosu esas alınacaktır. (Kendi üniversitelerinin not dönüşüm tablosunun kullanılmasını isteyen öğrenci veya mezunlar not dönüşümü ile ilgili üniversitelerinden alacakları resmi bir yazıyı sunmak zorundadırlar. Bu yazı, transkripte işlenmiş resmi bir açıklama veya not dönüşümünü ifade eden resmi bir yazı olabilir.)

Kesin kayıtlar için belirlenen tarihlerde kayıtlarını yaptırmayan adayların ve boş kalan kontenjanların yerine, yedek aday listesinden not ortalaması sırasına göre Pedagojik Formasyon birimince belirlenecek olan yer ve zamanda önceden duyuru yapmak şartıyla isim okunarak hazır bulunanlar arasından kayıt yapılacaktır.

Önemli Tarihler ve Bilgiler:

Ön Kayıt Tarihi                   :20-21-22-25-26 Temmuz 2016

Sonuçların Açıklanması  :27 Temmuz 2016

Kesin Kayıtlar :                   :28-29 Temmuz ve 01-02 Ağustos 2016

Yedek Kayıtlar :                :04 Ağustos 2016

Derslerin Başlangıcı        : 06 Ağustos  2016

İletişim:

Celal Bayar Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi D Blok (Uncubozköy Kampüsü)

Telefon: 0 236 233 4740

Belirtilen tarihler arasında kesin kayıtlarını yaptırmayan adayların yerine, yedek aday listesinden not ortalaması sırasına göre 04 Ağustos 2016 Perşembe günü saat 10:00′ da Celal Bayar Üniversitesi Uncubozköy Kampüsünde yer alan Süleyman Demirel Kültür Merkezinde isim okunarak hazır bulunanlar arasından kayıt yapılacaktır (Yedek Adayların kesin kayıt hakkı kazanmadan ücret yatırmaması gerekmektedir, kesin kayıt hakkı kazanan adaylar gün içerisinde kayıt ücretini yatırarak kayıt yaptırabilir).

Başvuru sırasında verilen bilgilerin doğruluğu ile ilgili olarak, kesin kayıt hakkı kazandıktan sonra adayın getireceği belgeler ile beyan ettiği bilgiler arasında bir uyuşmazlık ya da farklılık olması durumunda kesin kaydı yapılmayacaktır.

BAŞVURU SÜRECİ

Pedagojik Formasyon Sertifika Programına ön kayıt başvuruları aşağıda istenen evraklarla birlikte, Celal Bayar Üniversitesi Pedagojik Formasyon Birimi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi D Blok (Manisa-Merkez Uncubozköy Kampüsü) Formasyon Birimine şahsen veya noter vekaleti ile yapılacaktır.

Ön Kayıtta İstenen Evraklar

1- Ön Kayıt Dilekçesi:Ekte sunulan dilekçe doldurulup çıktısı alınacak ve kontrol edilerek imzalanacaktır.

2- Diploma veya Geçici Mezuniyet Belgesinin onaylı sureti (Mezunlar için) (Yurtdışındaki üniversitelerden yükseköğretim kurumlarından mezun olanların diplomalarının denkliği, kayıt sırasında belgelendirilmelidir)

3- Öğrenimi devam etmekte olanlar için öğrenci belgesi

4- Onaylı Transkript Belgesi (mezunlar ve okuyanlar için) (Son sınıf öğrencilerinin transkriptleri 11 Temmuz 2016 ve sonrası tarihli olmalıdır. Daha eski tarihli transkriptler kabul edilmeyecektir)

5- Kimlik fotokopisi (Aslı ön kayıt esnasında ibraz edilecektir)

NOT: Başvurular şahsen veya noter vekaleti ile yapılacaktır. Faks, Posta ve Kargo ile başvurular da kabul edilmeyecektir. Sonradan evraklarının eksik ya da hatalı olduğu tespit edilen adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.

 

Üniversitemizin Vermiş Olduğu Daha Önceki Sertifika Programlarında Ders Alan Devamsız ya da Başarısız Olan Öğrencilerin Kayıtları

“Bir dönemde en az bir dersten devam şartını sağlayan, ancak bazı derslerden devam alamayanlar, bir sonraki dönemde ders kredisi başına Kurumca belirlenecek öğrenim ücretini yatırarak programa devam eder.” (YÖK’ün Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programına İlişkin Usul ve Esaslarının 4. Bölüm 10. maddesinin 3. bendi).maddesi gereğince dersin başladığı ilk hafta içerisinde Pedagojik Formasyon Birimine dilekçe ile başvuru yapacaklardır.

EK: Ön kayıt Dilekçesi

FAKÜLTE İLETİŞİM BİLGİLERİ

Celal Bayar Üniversitesi Eğitim Fakültesi

DEMİRCİ/MANİSA
45900

+90 (236)

462 24 88
+90 (236)

462 16 00

egitimfakultesi@hotmail.com.tr

ogrenci@outlook.com

celalbayar@gmail.com

egitim.cbu.edu.tr@gmail.com

DERS PROGRAMLARI

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ