Çocuklar Ebeveynleri İle Bilim Öğreniyor

  • 06 Nisan 2017
  • 298 kez görüntülendi.
Çocuklar Ebeveynleri İle Bilim Öğreniyor

Tekirdağ’da öğrenciler, aileleri ile aldığı Arduino eğitimi ile hayallerini eğlenceli olarak gerçeğe dönüştürüyor.

Öğrenciler, aileleri ile aldığı Arduino eğitimi ile hayallerini bilimin eğlenceli haline çeviriyor.

Bilimin En Eğlenceli Hali

Bilimin en eğlenceli hali proje kapsamında 15 aile, belediye gençlik merkezinde eğitim alıyor. Kodlama eğitimi verilen kursiyerler ile birlik kızıl ötesi kumanda, rota izleyen robot ve sıcaklık sensörü gibi fiziki projelerle hareket sağlayan çiplerin elektronik platformunda teknik açıdan Arduino kodlama eğitimi veriliyor.

Eğitimleri devam eden adayların ise hedefleri Arduino yarışmalarında boy göstermek.

Çocuklar ve Ebeveynler Mutlu

Çocukların grup olarak eğitim aldığını ve öncelikle kod yazmayı öğrendikleri belirtiliyor. 3D yazıcıdan çıkan parçalar ile beraber parçaların monte edilip robot yapmak öğretiliyor. Arduino eğitimleri yazılım ile beraber kartlara yüklenerek robotun hareket ettirilmesi sağlanıyor. Proje 4 aydır sürerken olumlu sonuçlar alındığı belirtiliyor. Eğitimlerin sürdürüldüğü esnada anne ve babalar çocuklar ile bu işe yatkın şekilde olduğu gözlemlendi. Yeni proje geliştirerek ebeveynlerin çocukla beraber eğitim alması sağlanıyor.

Bilimi eğlenceli ve ebeynleri ile beraber alarak mutlu olan çocuklar, daha olumlu çalışmalar ortaya koyuyor. Elektronik devrelerin oluştuğu ve açık kaynaklı yazılım bilen mikro denetleyiciyle beraber tanışan çocuklar, temel bilgiler ile akla gelen elektrik devrelerini hazırlayıp hayata geçirebiliyor. Herkesin projesi gerçeğe dönüşerek Arduino ile çok başarılı adımların atılması hedef olarak belirleniyor.

Yazar: Hakan Yilmaz
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ