Devlet Personel Başkanlığı’nın 2010 KPSS İptali Açıklaması

  • 02 Ağustos 2016
  • 1.125 kez görüntülendi.
Devlet Personel Başkanlığı’nın 2010 KPSS İptali Açıklaması

Devlet Personel Başkanlığı, 2010 KPSS sınavının iptal olması ile ilgili açıklama yaptı. Açıklamada haksızlıklara yol açılmaması için hassas davranılacağı, kimsenin mağdur edilmeyeceği belirtildi. Açıklamada gerekli çalışmaların ilgili kurumlarla değerlendirme çalışmalarının başlatıldığı söylendi.

DPB resmi açıklaması:

“Usulsüzlük iddiaları nedeniyle daha önce, “Eğitim Bilimleri” bölümü ÖSYM Yürütme Kurulunca iptal edilen 2010 KPSS’nin, Ankara 1. İdare Mahkemesi’nce, “Genel Yetenek ve Genel Kültür” kısımlarının da iptal edilmesi üzerine, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nca çalışma başlatılmış olup, ilgili kurum ve kuruluşlarla konu ayrıntılı olarak değerlendirilmektedir.

Çalışmalarımızda konuya ilişkin yargı kararları da göz önünde bulundurulmakta olup, haklarında herhangi bir şaibe bulunmayan kişiler açısından da bir mağduriyet oluşmaması için azami özen gösterilecektir.

İlgili kurumlarla yapılacak istişareler sonucunda alınacak kararlar daha sonra kamuoyuyla paylaşılacaktır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

2010 KPSS sınavının iptali ile gündeme gelen atamaların iptali konusunda, suçsuz insanların da haksızlıklara maruz kalmaması açısından hassas davranılması yerinde olacaktır. 2010 KPSS sınavıyla atanan kişi 150 binin üzerindedir. Bu tür soru çalıntı suçlamalarından 150 bin kişinin etkilenmesi doğru olmayacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ