Dicle Üniversitesi Formasyon 2015

 • 31 Ocak 2015
 • 2.636 kez görüntülendi.
Dicle Üniversitesi Formasyon 2015

DİCLE ÜNİVERSİTESİ ZİYA GÖKALP EĞİTİM FAKÜLTESİ PEDAGOJİK FORMASYON ÖN KAYIT BAŞVURU ŞARTLARI

1-      Başvurular 27 OCAK 2015 saat 08:00’de başlayıp, 30 OCAK 2015 saat 17:00’de sona erecektir.

 

2-      Ön kayıtlar Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi Pedagojik Formasyon Birimine şahsen başvurularak yapılacaktır. Posta veya bir başkası tarafından yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

 

3-      2014-2015 Eğitim-Öğretim yılı bahar dönemi için ekteki (Ek 1) tabloda bulunan Üniversitemiz Fakültelerinin ilgili bölümlerinde son sınıfında okuyan ve mezun durumda bulunan öğrenciler ile Üniversitemiz Mezunu ve Diğer Üniversitelerin mezunları başvurabilecektir.

 

4-      YÖK tarafından onaylanan 750 kişilik kontenjanın en az %25’i üniversitemiz ve diğer üniversite mezunlarına ayrılacaktır.

 

5-      Ön kayıt başvuruları için mezun olan öğrencilerin mezuniyet belgelerini, halen son sınıfta okuyan öğrencilerin ise transkriptlerini getirmeleri gerekmektedir.

 

6-      Kontenjanlar belirlenirken her alana başvuran adayların sayıları dikkate alınacak olup dağılım esasları ve sayılarına üniversitemiz senatosu karar verecektir.

 

7-      Adayların Ön kayıt için vermiş oldukları bilgiler doğrultusunda değerlendirmeler yapılacağından, verilen bilgilerin hatalı veya eksik olmaması gerekmektedir. Adaylar Kesin kayıt hakkı kazanmaları durumunda beyanda bulundukları bilgilerin doğruluğunu ve belgelerin onaylı (Noter veya Kurum onaylı) fotokopilerini ibraz etmek zorundadır. Belgeleyemedikleri takdirde kayıt hakkı kazanmış olsalar bile kaydı yapılmayacak ek bir süre verilmeyecektir.

 

8-      Sıralamalar, 100’lük sistemdeki notlara göre yapılacağından, kesin kayıt hakkı kazanan adaylar (Özellikle diğer üniversite mezunları), 100’lük sistem üzerinden mezuniyet notunu kendi Üniversitesine göre belgelemek zorundadır. Birimimizce not dönüşümü kesinlikle yapılmayacaktır. Not dönüşümünü mezun oldukları Üniversiteden veya Fakülteden yaptıracaklardır.

 

9-      Sıralama sonucu kesin kayıt hakkı kazanan adaylar kayıtları şahsen veya vekili (noter vekâletnamesi) tarafından yapacaktır. Posta yoluyla kayıt kabul edilmeyecektir. Aday süresi içinde mazeretli veya mazeretsiz kayıt yaptırmadığı takdirde kayıt hakkını kaybedecektir.

 

 

 

 

EK 1PEDAGOJİK FORMASYON EĞİTİMİ SERTİFİKA PROGRAMLARINA BAŞVURUKONTENJANLARI TABLOSU
SIRA NO ATAMAYA ESAS OLAN ÖĞRETMENLİK ALANI ATAMAYA ESAS OLAN ÖĞRETMENLİK ALANLARINA BAŞVURABİLECEK YÜKSEKÖĞRETİM PROGRAMLARI
1 Arapça
 1. Arap Dili ve Edebiyatı Bölümü
2 Beden Eğitimi
 1. Antrenörlük Bölümü
 2. Spor Yöneticiliği
3 Biyoloji
 1. Biyoloji Bölümü
4 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi
 1. İlâhiyat Fakültesi
5 Felsefe
 1. Felsefe Bölümü (En az 16 kredi Sosyoloji, 16 kredi Psikoloji aldığını belgelendirenler)
 2. 2.  Sosyoloji Bölümü (En az 16 kredi Felsefe, 16 kredi Psikoloji, 8 kredi Mantık aldığını belgelendirenler)
6 Fizik
 1. Fizik Bölümü
7 İmam- Hatip Lisesi Meslek Dersleri
 1. İlâhiyat Fakültesi
8 Kimya/Kimya Teknolojisi
 1. Kimya Bölümü
9 Matematik
 1. Matematik Bölümü
10 Müzik
 1. Devlet Konservatuarı
11 Sağlık
 1. Hemşirelik/ Bölümü
 2. Sağlık yönetimi
12 Tarih
 1. Tarih Bölümü
13 Türk Dili ve Edebiyatı
 1. Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü
 2. Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Bölümü

indir.jpg (254×89)

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. Serhan diyor ki:

  Bursa Uludağ üniv.eğitim fakültesi pedagojik formasyon eğitimi sertifika programı çevrimiçi kayıt sistemine nereden giriş yapılıyor.kayıt yapamıyorum ??

BİR YORUM YAZ