Dicle Üniversitesi Formasyon Kazananlar ve Kayıt Başvuru Şartları

  • 03 Ağustos 2016
  • 5.537 kez görüntülendi.
Dicle Üniversitesi Formasyon Kazananlar ve Kayıt Başvuru Şartları

Dicle Üniversitesi 2016 Formasyon başvurusu kazananların listesi ve başvuru şartları açıklanmıştır.

DİCLE ÜNİVERSİTESİ ZİYA GÖKALP EĞİTİM FAKÜLTESİ PEDAGOJİK FORMASYON KAYIT BAŞVURU ŞARTLARI
( 1200 KİŞİLİK KONTENJAN İÇİN )

1- Kayıtlar 08 AĞUSTOS 2016 saat 08:30’da başlayıp, 12 AĞUSTOS 2016 mesai bitimi saat 16:30’da sona erecektir.

2- Kesin kayıtlar Dicle Üniversitesi Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi Pedagojik Formasyon biriminde yapılacaktır.

3- Kesin Kayıt Hakkı kazanan adayların Ekte belirtilmiş olan KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER (EK-4) ile birlikte KESİN KAYIT BAŞVURU FORMUNU (EK-3) doldurarak gelmeleri gerekmektedir.

4- Sıralama sonucu kesin kayıt hakkı kazanan adaylar kayıtlarını şahsen veya vekili (noter vekaletnamesi) tarafından yapacaktır. Posta yoluyla kayıt kabul edilmeyecektir. Aday süresi içinde kayıt yaptırmadığı takdirde kayıt hakkını kaybeder. Hiçbir mazeret kabul edilemez.

5- Kesin kayıt hakkı kazanan adaylar, 100’lük sistem üzerinden mezuniyet notunu kendi Üniversitesine göre belgelemek zorundadırlar. Koordinatörlüğümüzce not dönüşümü kesinlikle yapılmayacaktır. Not dönüşümünü getirmeyen adaylar kesin kayıt hakkı kazanmış bile olsalar kayıtları yapılmayacaktır. *****Not dönüşümünü mezun oldukları Üniversiteden/Fakülteden yaptıracaklardır.****

6- Adayların Ön kayıt için vermiş oldukları bilgiler doğrultusunda değerlendirmeler yapılmış olup sıralamalar belirlenmiştir. Ön kayıt aşamasında bilgilerini kontrol edip var ise eksik ve hatalı bilgilerini düzeltme imkanı da sağlanmıştır. Kesin kayıt hakkı kazanan adayların beyanda bulundukları bilgilerin doğruluğunu ve belgelerin onaylı (Noter veya Kurum onaylı) fotokopilerini ibraz etmek zorundadır. Belgeleyemedikleri takdirde kayıt hakkı kazanmış olsa bile kaydı yapılmayacak ek bir süre verilmeyecektir. Fakültemizce her hangi bir düzeltme için işlem yapılmayacak olup, başvurular değerlendirilmeye alınmayacaktır.

7- Program ücreti 2.054 TL olup, ilk taksidi olan 1.054 TL kesin kayıt tarihlerinde ikinci taksidi olan 1.000 TL ise 12-23 Aralık 2016 tarihleri arasında yatırılacaktır.

8- FORMASYON ÜCRETİNİN YATIRILACAĞI HESAP NUMARASI

DİYARBAKIR ZİRAAT BANKASI MERKEZ ŞUBESİ
TR 88 0001 0000 9152 5097 8650 02 Hesabına
Herhangi bir ZİRAAT BANKASI Bankası Şubesinden yatırılabilir.

1. Taksit :1.054 TL Kayıt Esnasında
2. Taksit :1.000 TL 12-23 ARALIK 2016 tarihleri arasında
TOPLAM :2.054 TL Yatırılacaktır.

9- Kesin kayıt hakkı kazanıp kayıtları yapılan adayların; yatırmış oldukları kayıt ücreti kayıt sildirme veya herhangi bir sebeple programdan ayrılmaları durumunda kesinlikle iade edilmeyecektir.

10- Kesin kayıt hakkı kazanan adayların ders muafiyetleri, eğitim-öğretimin başlayacağı ilk hafta içinde bir defaya mahsus olmak üzere yapılıp, kesinlikle daha sonra yapılmayacaktır.

11- Öğretmenlik Uygulaması Muafiyeti için; Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Okullarda, Özel Kurumlarda ve Kur’an Kursu Öğreticiliği yapmış/yapanların 1 yıl çalışmış olduklarını İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ile Müftülüklerden alacakları resmi onaylı belge ile belgelemeleri gerekmektedir.

KESİN KAYIT ESNASINDA GETİRİLMESİ GEREKEN BELGELER
1. Kesin Kayıt Başvuru formu (Web sayfamızda ilan edilen form).
2. 1.054 TL’lik 1. Taksiti belirten banka dekontunun aslı. (Banka şubeleri dışında eft veya atm aracılığıyla yapılmış ödemeler kabul edilecektir).
3. Onaylı lisans durum not belgesi (okuyan öğrenciler için öğrenci belgesi ve Transkript- Mezun öğrenciler için ise Transkript ve Diploma)
4. Nüfus cüzdan fotokopisi (kayıt esnasında aslını ibraz etmek üzere).
5. 2 Adet fotoğraf
6. Diğer Üniversite mezunları 100’lük sistem not ortalamasına göre sıralamaya alınacağından 100’lük sistem not değerleri ancak kendi Üniversitelerinden adlarına almış oldukları resmi onaylı dönüşüm yazısı veya Transkript ve diplomaları üzerinde belirtilmiş olması kaydıyla kabul edilecektir.

NOT : İHTİYAÇ DUYULMASI HALİNDE EK KONTENJAN TALEBİNDE BULUNULACAK VE TALEP KABUL EDİLDİĞİNDE ÜNİVERSİTEMİZ WEB SAYFASINDA İLAN EDİLECEKTİR.
Kesin Kayıt Başvuru Formu Ek 3

Kayıt Hakkı Kazananların Listesi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ