Ek Öğretmen Alımı Yapılacak Mı?

  • 15 Eylül 2016
  • 966 kez görüntülendi.
Ek Öğretmen Alımı Yapılacak Mı?

Ak Parti Sivas İl Başkanlığı’nın düzenlediği bayramlaşma programında bulunan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, eğitimin Türkiye’nin geleceğindeki öneminden bahsetti.

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, görevden alınan öğretmenler ve norm fazlası öğretmenler hakkında sayısal bilgi verdi. Yılmaz konuşmasında şunları söyledi:

‘ 28 bin 163 öğretmenin bakanlığımızdan ilişiği kesildi. Başka ne oldu, yaklaşık 20 binin üzerinde de öğretmeni açığa aldık, onlar hakkında da inceleme devam ediyor. Toplam 50 bine yakın. Ancak bizim norm fazlası 41 binin üzerinde öğretmenimiz vardı. Ne demek norm fazlası, bizim öğretmenimiz fakat etkin olarak değerlendiremiyoruz. Dolayısıyla norm fazlası 41 bin öğretmenimizle birlikte geçen şubatta aldığımız 30 bin öğretmenimiz vardı, onlar da bu eğitim-öğretim yılında başlayacaklar. 40 bin norm fazlası, 30 bin yeni aldığımız öğretmen 70 bin. Dolayısıyla ayrılandan daha fazla öğretmen 2016-2017 eğitim-öğretim yılında eğitim programımıza dahil olacaktır. Bu arada 20 bin öğretmeni de tekrar milli eğitim camiasına, ailesine, kurumumuza kazandırmak için de mülakatlar, çalışmalar devam ediyor. 40 bin norm fazlası öğretmenimizi etkin kullanacağız, şubatta atadığımız 30 bin öğretmenimizi göreve başlatacağız ve 20 bin öğretmenimizi de inşallah ekim ayı içerisinde mülakatları tamamlanırsa göreve başlatacağız. İstiyoruz ki eğitimde en ufacık bir sıkıntı olmadan bu dönemi atlatalım.’

İsmet Yılmaz’ın bu sözlerinden ek bir öğretmen alımının çok beklenen bir durum olmadığı da ortaya çıkıyor.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ