Eylül’de 50 Bin Sözleşmeli Öğretmen Atanabilir!

 • 29 Temmuz 2016
 • 2.683 kez görüntülendi.
Eylül’de 50 Bin Sözleşmeli Öğretmen Atanabilir!

FETÖ operasyonları, OHAL uygulaması, görevden almalar, kurumları kapatmalar derken gündeme bomba gibi bir idda düştü: 50 bin sözleşmeli öğretmen alınacak.

FETÖ’nün en çok kadrolaştığı ve yerleştiği alanın eğitim olduğu biliniyor. Son KHK ile 15 üniversite 1400 civarı özel okulu kapatılan, 22 bin kadrolu öğretmeni açığa alınan, 21 bin özel okul çalışanı olan öğretmeninin öğretmenlik lisansı iptal edilen terör örgütü, ülkenin eğitim sisteminin yapısına oldukça zarar verdi.

FETÖ ile ilişkisi olan 10 bin öğretmen daha olduğu ve tespit çalışmalarının devam ettiğini belirten yetkililer, sözleşmeli öğretmen formülünün devreye alınıp 50 bin civarı sözleşmeli öğretmen alınabileceğini belirttiler. Atamaların EYLÜL ayında okullar açılmadan bitirilmesi planlanıyor.

Darbe girişimine katılan askeri lise öğrencileri de okuldan atılacak. Darbe girişiminde rol alan askeri lise öğrencileri tutuklandı. FETÖ ile ilişkisi tespit edilen öğrenciler de tasfiye edilecek. İlk etapta askeri liselerde eğitim gören 8 bine yakın öğrenci okuldan atılacak.

Daha önce polis akademisinde uygulanan sistem, askeri lise öğrencilerine de uygulanacak. Söz konusu öğrenciler, normal veya açık öğretim liselerinde eğitimine devam edebilecek. MEB, askeri liselerin müfredatını tekrar gözden geçirecek ve yeniden hazırlayacak.

YENİŞAFAK HABERİ: EYLÜLDE 50 BİN SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ATANACAK

Açığa alınan öğretmenlerin yeri sözleşmeli öğretmen formülüyle doldurulacak. Eylüle kadar 50 bin sözleşmeli öğretmen atanacak. Adaylar, KPSS ve sözlü sınav başarısına göre değerlendirilecek.

Habertürk-Memurlar.net-Formasyonhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Faruk diyor ki:

  İbrahim çeçen ne zaman formasyon eğtimi verir acaba

  1. MiRaLaY MiRaLaY diyor ki:

   Güz dönemine açmasını bekliyoruz.

 2. Gülşah diyor ki:

  Arıyorum fakat birturlu ulasamıyorum Celal bayar universitesi formasyon programı suresi ile alakalı bilgi alabilirmiyim ne zaman biter staj dersler vs nasıl olur bilgilendirriseniz o kadar sevinirim ki

  1. MiRaLaY MiRaLaY diyor ki:

   Ders programı henüz açıklanmadı.

BİR YORUM YAZ