Kapatılan Üniversitelerdeki Öğrencilerin Diploma Durumu Belli Oldu

  • 30 Temmuz 2016
  • 1.308 kez görüntülendi.
Kapatılan Üniversitelerdeki Öğrencilerin Diploma Durumu Belli Oldu

Fetö Terör Örgütü ile ilişiği olduğu gerekçesiyle kapatılan okullarda ki üniversite öğrencilerinin diploma ve yatay geçiş ile ilgili olarak YÖK açıklaması yayınlandı.

YÖK açıklaması şöyle:

“YÖK’ün bünyesinde OHAL Komisyonu oluşturuldu. Üniversitelerimizdeki sürece ilişkin görevden almalar ve soruşturmalarla ilgili süreçleri koordine ediyor ve yakından takip ediyoruz. Dün itibarıyla, devlet üniversitelerimizde 440’ı profesör, 525’i doçent, 654’ü yardımcı doçent olmak üzere toplamda 2 bin 239 akademik personel ile 654 idari personel, vakıf üniversitelerimizde ise 79’u akademik, 18’i idari olmak üzere toplam 97 personel hakkında işlem başlatılmıştır.”

Açıklamada ayrıca, bu yerleştirme dışında öğrencilerin diğer devlet veya vakıf üniversitelerine yatay geçiş yapma imkânına sahip oldukları belirtildi.

Öğrencilere diplomalarını yerleştirildikleri üniversitelerden alacak, fakat diploma eki ve transkriptlerinde önceki yükseköğretim kurumlarında almış oldukları dersler de yer alacak.

İlgili Haber:  Kapatılan Üniversitelerdeki Öğrenci ve Mezunların Durumu

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Yasin diyor ki:

    Merhaba bu sene mezun oldum edevlette mezun olunan okullar kısmında fatih uni yazıyor ama ilişki kesme işlemlerini okul kapandıgı için yapamadım diplomayıda alamadın ne olacak bilginiz var mı

BİR YORUM YAZ