Kapatılan Üniversitelerin Öğrencileri Nakledildi

  • 09 Ağustos 2016
  • 418 kez görüntülendi.
Kapatılan Üniversitelerin Öğrencileri Nakledildi

Kapatılan üniversitelerin öğrencilerinin bilgileri koordinatör olarak atanan üniversitelere atandı.

Yüksek Öğretim Kurumu, geçen hafta içerisinde kapatılan üniversiteler için koordinatör üniversiteler atandığını ve kapatılan üniversitelerin öğrencilerinin koordinatör üniversiteler aracılığı ile işlemlerini gerçekleştirebileceklerini belirtmişti.

YÖK, en son yaptığı açıklama ile kapanan üniversitelerin öğrencilerinin bilgilerinin koordinatör üniversitelere devredildiğini bildirdi. Öğrenciler diğer üniversitelere yerleştirme işlemi yapılana kadar işlemlerini koordinatör üniversiteler aracılığıyla yapacaktır. YÖK’ün açıklaması şu şekilde:

“667 sayılı KHK kapsamında kapatılmış olan vakıf yükseköğretim kurumlarının öğrencilerinin bilgilerinin ve verilerinin Koordinatör Üniversitelere aktarımı 05 Ağustos 2016 , Cuma akşamı saat 18.00’de tamamlanmıştır. Böylelikle bu öğrencilerimiz, öğrencilik işlemlerini, merkezi yerleştirme yapılana kadar Koordinatör Üniversitelerinden yapabilecektir. Kurulumuz, öğrencilerin mağduriyet yaşamaması için gerekli çalışmaları yapmaktadır. Önümüzdeki hafta içerisinde bu öğrencilerimizin yerleştirmelerinin ve tercihlerinin hangi usul ve esaslara göre yapılacağına dair ayrı bir bilgilendirme yapılacaktır.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ