Kapatılan Üniversitelerin Öğrencilerine Kötü Haber

  • 08 Ağustos 2016
  • 854 kez görüntülendi.
Kapatılan Üniversitelerin Öğrencilerine Kötü Haber

15 Temmuz 2016 darbe girişimiyle, 23 Temmuz 2016 tarihinde bazı üniversitelerin kapanma kararı alınmıştı. Bu okullarda okuyan öğrencilerin durumu ise karmaşık bir duruma dönüşmüştü.

Bu öğrencilere bir kötü haber de Kredi Yurtlar Kurumu’ndan geldi. KYK’nın yaptığı açıklamaya göre, bu okullarda okuyan üniversite öğrencilerinin burs ve kredileri kesildi. KYK’nın resmi internet sitesinde yaptığı açıklama şu şekilde:

“23 Temmuz 2016 tarih ve 29779 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Kanun Hükmünde Kararnameyle kapatılan yüksek öğretim kurumları öğrencisi olan ve Kurumumuzdan kredi/burs alan öğrencilerin, Burs Yönetmeliğinin 26’ncı ve Öğrenim Kredisi Yönetmeliğinin 27’inci maddesi gereğince Ağustos 2016 tarihinden itibaren öğrenim kredisi ve bursları kesilmiştir.

Ayrıca yeni bir yüksek eğitim kurumuna yerleştirme işlemleri gerçekleşene kadar söz konusu öğrencilere öğrenim kredisi ve burs ödemesi yapılmayacaktır. Öğrencilere yeni bir yüksek öğretim kurumuna kayıt yaptırmaları halinde burs ve kredilerin ödenmesi için mevzuat çerçevesinde gerekli işlemler yapılacaktır.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ