Kopyacı 3 Bin Öğretmen Görevden Atıldı!

  • 11 Ağustos 2016
  • 592 kez görüntülendi.
Kopyacı 3 Bin Öğretmen Görevden Atıldı!

2010 KPSS sınavında adı kopyaya karışan 3 bine yakın öğretmenin, kopya çektiği kesinleşti. Bunun üzerine kurumlarla ilişikleri kesilip, görevden alındılar.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, 2010 KPSS’nin iptali ile ilgili sorulan sorulara karşılık olarak 3 bine yakın öğretmeninin suçunun kesinleştiğini ve öğretmenlikten atıldığını belirtti. Yılmaz, KPSS iptalinin sadece Milli Eğitim Bakanlığı’nı ilgilendirmediğini, bütün kamuoyunu ilgilendirdiğini ifade etti. Yılmaz’ın konuyla ilgili sözleri:

“O süreç içerisinde, savcılıktan gelen yazılarla ‘Şu kimselerin kopya çektiği belirlenmiştir.’ diye bir yazı var. O yazı üzerine zaten 3 bine yakın öğretmenin MEB ile ilişiği kesilmiş durumdadır. Kopya çektiği belirlenen öğretmenlerin şu anda bakanlığımızla ilişiği kesilmiş durumdadır. Sınav iptal edildi, bundan sonra ne yapılacaktır? Bu sadece bizim bakanlığı ilgilendiren bir husus değil, bütün kamuyu ilgilendiriyor. Üzerinde bir çalışma yapılmaktadır, hiç kimse mağdur edilmeden ancak kopya çekmiş olanların da hak ettiği neticeyi alacağı bir sonuca ulaşabilmesi için bir çalışma, Bakanlar Kurulu sekretaryası tarafından bir çalışma yapılmaktadır. En kısa zamanda bu husus açığa kavuşturulur.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ