Mardin Artuklu Üniversitesi Formasyon Başvurusu Başladı

  • 13 Temmuz 2016
  • 2.232 kez görüntülendi.
Mardin Artuklu Üniversitesi Formasyon Başvurusu Başladı

mardin

Mardin Artuklu Üniversitesi 2016 Yaz Dönemi Formasyon Başvurusu  11 TEMMUZDA Başlayacak!

PEDAGOJİK FORMASYON EĞİTİMİ SERTİFİKA PROGRAMINA BAŞVURU VE KAYIT ESASLARI

2016-2017 eğitim öğretim yılında açılacak olan Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı için Üniversitemize 1000 kişilik kontenjan ayrılmıştır.

 

19 Eylül 2016 tarihinde başlatılacak programın, mezun öğrenciler için Şubat 2017 öğretmen atamalarına yetiştirilmesi; son sınıf öğrencilerine ait programın ise, lisans akademik takvimle uyumlu bir şekilde yürütülüp KPSS 2017 öncesi bitirilmesi planlanmıştır.

 

Sertifika programına başvurabilecekler:

1. Mardin Artuklu Üniversitesi ve Şırnak Üniversitesi son sınıf öğrencileri,

2. Bütün üniversitelerden mezun olan öğrenciler,

3. Diğer üniversitelerin açık öğretim ve uzaktan eğitim programlarına kayıtlı olup son sınıfta okuyan öğrenciler.

Başvurular Ek 1’deki tabloda belirtilen alanlardan alınacaktır. Toplam kontenjanın alanlara göre dağılımı, belirlenen alanlara başvurular bittikten sonra alanlar bazında yapılan başvuru sayıları dikkate alınarak belirlenecektir. Kesin kayıt yaptırmaya hak kazananların alanlara göre asil ve yedek listeleri ilan edilecektir. Kesin kayıt için belirlenen sürenin sonunda boş kalan kontenjanlara yedek listelerden kayıtlar alınacaktır. Sonuçlara itirazlar ilandan itibaren en geç 5 iş günü içinde yapılacaktır. Daha sonraki itirazlar değerlendirmeye alınmayacaktır.

Başvuran adayların sıralamasında şu kriterler esas alınacaktır:

1. Son sınıf öğrencilerinin önceki yıllara ait akademik başarı ortalaması (not ortalamasında eşitlik olması halinde alt dönemlerden dersi olmayanlara öncelik verilecektir),

2. Mezun öğrencilerin lisans akademik başarı ortalaması (not ortalamasında eşitlik olması halinde üniversiteye yerleşme puanı yüksek olana öncelik verilecektir).

Adayların akademik başarı ortalaması, 100’lük sisteme göre değerlendirilecektir.               

1) Transkript not ortalaması 100’lük sisteme göre olmayan adayların not ortalamaları YÖK dönüşüm tablosuna göre yapılacaktır.

2) Ön lisans üzerine lisans tamamlayan öğrencilerin akademik başarıları, ön lisans ve lisans tamamlamaya ait notların aritmetik ortalaması alınarak tespit edilecek.

Başvuruların Alınması

Başvurular, şahsen veya bir tanıdık aracılığıyla alınacaktır. Başvurularda istenen belgeler:

Son Sınıf Öğrencileri için:

1. Başvuru dilekçesi (Ek-2’de)

2. Öğrenci not belgesi,

3. Onaylı nüfus cüzdan fotokopisi,

Mezun Öğrenciler İçin:

1. Başvuru dilekçesi (Ek-2’de)

2. Onaylı mezuniyet belgesi ya da diploma (Yurtdışındaki üniversitelerden yükseköğretim kurumlarından mezun olanların diplomalarının denkliği, kayıt sırasında belgelendirilmelidir),

3. Onaylı lisans not transkripti,

4. Onaylı nüfus cüzdan fotokopisi,

NOT: Onaylı istenen belgelerin muhtarlık ve herhangi bir resmi kurum (okul, hastane gibi) amiri tarafından “Aslı gibidir” denilerek imzalanıp mühürlenmiş olması yeterli olacaktır.

Başvuru- Kayıt Takvimi

Mardin Artuklu Üniversitesi’ne Başvuru

Başvuru Tarihleri: 11/07/2016 – 29/07/2016

Başvuru Adresi: Mardin Artuklu Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Z-28 Nolu Oda, Kampüs Yerleşkesi (Diyarbakır yolu) Artuklu/ MARDİN

İletişim İçin: (0482) 213 40 02  Dâhili: 7093 (Bekir SOLGUN)

Şırnak Üniversitesi’ne Başvuru

Şırnak Üniversitesi son sınıf öğrencileri Şırnak Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Sekreteri Necmettin BALIK’a veya Mardin Artuklu Üniversitesi’ne başvuru yapabilirler. Başvurular daha sonra Şırnak Üniversitesi tarafından toplu olarak Mardin Artuklu Üniversitesine ulaştırılacaktır.

Ücretlendirme:

-Pedagojik Formasyon Sertifika Programı ücreti 2.054 TL olup 1.054 TL’si kesin kayıt sırasında olmak üzere kalan 1.000 TL’si dört eşit taksit (250 TL X 4 = 1.000 TL) şeklinde ödenecektir. İlk taksitin dekontu kesin kayıt esnasında teslim edilecektir (Ücretin yatırılacağı banka ve hesap numarası kesin kayıt duyurusu ile birlikte ilan edilecektir.)

-Muaf olunan dersler için ücret iadesi yapılmayacaktır (Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika  Programına İlişkin Usul ve Esaslar Madde 10/3).

 Kesin kayıt hakkı kazanıp kayıt yaptıranların yatırmış oldukları kayıt ücreti hiçbir şekilde iade edilmeyecektir.

Ders Başlama Tarihleri

Akademik takvim, derslerin işleneceği yerler, sınav tarihleri vb. konular ayrıntılı olarak kayıt işlemleri tamamlandıktan sonra Eğitim Bilimleri Bölümü internet sayfasında (http://egitimbilimleri.artuklu.edu.tr/)  ilan edilecektir.

TÜM DETAYLAR İÇİN BAŞVURU HABERİMİZE TIKLAYINIZ.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. Hakan diyor ki:

    Uzaktan mı olacak? Lütfen cevaplar mısınız?

  2. ahhmet diyor ki:

    Önümüzdeki kpss ye yetişir mi?

BİR YORUM YAZ