MEB Müşteşarı Yusuf Tekin Kapatılan Okullar İle İlgili Konuştu

  • 19 Ağustos 2016
  • 256 kez görüntülendi.
MEB Müşteşarı Yusuf Tekin Kapatılan Okullar İle İlgili Konuştu

NTV yayınında Fetö’nün kapatılan okulları ile ilgili sorulara cevap veren Yusuf Tekin, kapatılan Fetö okullarının hepsinin devlet okulu olarak hizmet vereceğini bildirdi.

Tekin kapatılan okullar ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

KHK ile ihraç edilen personel ilan edilecek. “2010 KPSS ile yargı süreci epey zamandır devam ediyor. Savcılık soru çalanlara dair şüpheli listesini göndermişti.
Atanan 45 bin öğretmen vardı. 3 bin öğretmen kopya çektiğine kanaat getirilen öğretmenlerdi. Bunlardan 1700 tanesini ihraç etmiştik. Biz bunları daha önceden zaten açığa almıştık ihraç etmiştik.
Kayyum atanmadan önce bu terör örgütünün okullarında çalışan kişilerin öğretmenliklerini iptal ettik. Kayyumdan sonra atanan öğretmenlerin lisansı iptal edilmedi.”

Toplamda 1017 Fetö okulunun devraldığını söyleyen Tekin, bu kurumların devletin kurumları olarak eğitim vermeye devem edeceğini bildirdi. Bu kurumlara da 15 Temmuz 2016 tarihinde hayatını kaybeden şehitlerin isimleri verilecek. Okullarda bu şehitlerin hayat hikayelerinin anlatıldığı köşeler olacak. Bu okullardaki öğretmen ihtiyacını karşılamak için de öğretmen ataması yapılacak.

Sözleşmeli öğretmenlerin kadrolu öğretmenlerden hiç bir farkı olmadığını ifade eden Tekin, sözleşmeli öğretmenlerin %70’inin doğu ve güneydoğuya atanacağını belirtti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ