Muş Alparslan Üniversitesi Formasyon 2015

  • 31 Ocak 2015
  • 1.063 kez görüntülendi.
Muş Alparslan Üniversitesi Formasyon 2015

Yükseköğretim Kurulu’nun28 Ocak 2015 tarihliPedagojik Formasyon Eğitimi Programları ile ilgili kararı gereğince2014-2015Öğretim Yılı BaharDönemi itibariyle dördüncü sınıfta olanlar ile mezun öğrencilerdenFakültemiz Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programlarına aşağıda belirtilen kriterlere göre ön kayıt başvurularıalınacaktır.

1.Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika ProgramlarınaÖn Kayıtlar 09-12ġubat2015 tarihleri arasında yapılacaktır. (Ön kayıt başvuru formu örneği için tıklayınız) 2. Ön kayıt için gerekli belgeler ve başvuru: a. Nüfus cüzdan aslı ve fotokopisi, b.Transkript aslı veya onaylı fotokopisi, c.Bölüme yerleştiği yıla ait ÖSS giriş belgesinin çıktısı Başvurular,eksiksiz doldurulmuş ön kayıt başvuru formu ve ekleriyle birlikte Eğitim Fakültesi Dekanlığına yapılacaktır. 3. Öğrencilerin genel not ortalamaları, ÖSS Puanı ve mezuniyet yılı dikkate alınarakaşağıda listelenen bölümlere ayrılan kontenjanlara göre sıralama yapılacaktır. 4. İlan edilen dördüncü sınıf kontenjanlarının tamamı Muş Alparslan Üniversitesi öğrencileri için, mezun kontenjanları ise mezunlarımız ve diğer üniversitelerden mezun olanlar için ayrılmıştır. Her sertifika alanının sıralaması kendi içindeayrı ayrı yapılacaktır. 5. Öğretmenlik Alanları’nda her alan için kontenjan belirlenmiştir. Ancak, ayrılan kontenjanların dolmaması durumunda; boş kontenjanlar,fazla başvuru olandiğer alanlara kaydırılabilir. 6. Kesin Kayıt hakkı kazanan adaylar aşağıdaki belgeleri getirmek zorundadırlar:

a. Dilekçe (Dilekçe örneği için tıklayınız) b.İki Adet Vesikalık Fotoğraf c.Onaylı mezuniyet belgesi
d. Öğrenim ücretinin ilk taksidi olan 1.000 ( bin )’nin yatırıldığına dair banka dekontu. 7. Uzaklaştırma cezası alanların başvuruları geçersiz sayılır. Sertifika programı süresince disiplin cezası alanların da programla ilişiği kesilir.

indir.jpg (254×89)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ