Mustafa Kemal Üniversitesi Bahar Dönemi Formasyon Sonuçları 2015

  • 30 Mart 2015
  • 5.178 kez görüntülendi.
Mustafa Kemal Üniversitesi Bahar Dönemi Formasyon Sonuçları 2015

MUSTAFA KEMAL ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM FAKÜLTESİ PEDAGOJİK FORMASYON EĞİTİMİ SERTİFİKA PROGRAMINA ÖN KAYIT YAPTIRAN ADAYLARIN SONUÇLARI
ÖN KAYIT SIRALAMASINDA DİKKATE ALINAN KRİTERLER VE GEREKLİ AÇIKLAMALAR

1. Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programlarına ilişkin 26.09.2014 tarihli Yükseköğretim Genel Kurul Toplantısında Alınan Karar doğrultusunda üniversitemizde Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı açılacaktır. Bunun için 02-06 Mart 2015 tarihleri arasında ön kayıt alınmıştır..

2. 25.06.2014 tarihli Yükseköğretim Yürütme Kurulunda Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programına İlişkin Alınan Karar ve Açıklamalar doğrultusunda adayların sıralamasında ilk kriter olarak mezuniyet yılı tercih edilmiş olup, geçmiş yıllarda mezun olan adaylar önce yerleştirilerek sıralama yapılmıştır.

3. Aynı yıl mezun olan veya mezuniyet aşamasında olan adayların sıralamasında ise not ortalaması esas alınarak sıralamaya devam edilmiştir. Adayların mezuniyet yılı ve not ortalamalarının eşit olması durumunda ÖSYM’nin de pedagojik formasyon eğitimi sertifika programına yerleştirme yaparken kriter olarak kullandığı doğum tarihi günümüze daha yakın (yaşı küçük) olan adaya öncelik verilmiştir.

4. Not ortalamasında 100’lük sistem kullanılmış olup, farklı not sistemi ile mezun veya mezun olacak olan adayların not ortalamasının dönüştürülmesinde Yüksek Öğretim Kurulunun karşılıkları kullanılmıştır.

5. 100’lük veya 4’lük sistemde notu olmayan (örneğin Azerbaycan’da öğrenimini tamamlamış öğrencilerin diplomasında not ortalamaları bulunmamaktadır) adayların diploma notu ÖSYM’nin de pedagojik formasyon eğitimi sertifika programına yerleştirme yaparken kullandığı gibi 2 olarak hesaplanmıştır.

6. Diğer üniversitelerden mezun ya da mezuniyet aşamasında olan adaylara toplam kontenjanın en az %25 alınması kriteri uygulanmıştır.

7. Yedek listelerin ilan ve kayıt tarihleri Tablo 1’de verilmiştir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ