Necmettin Erbakan Üniversitesi Formasyon Kazananlar

 • 29 Temmuz 2016
 • 2.920 kez görüntülendi.
Necmettin Erbakan Üniversitesi Formasyon Kazananlar

2016-2017 Pedagojik Formasyon Kesin Kayıt Hakkı Kazanan Öğrenci Listeleri

-Kesin kayıtlar 01/08/2016 – 04/08/2016 tarihlerinde yapılacaktır. Kayıt saatleri 09.00’da başlayıp 17.00’de bitecektir. Kesin kayıtlarla kontenjanlar dolmaz ise 05/08/2016 tarihinde yedek kontenjanlar ilan edilecektir.

-Yedek olarak kayda hak kazananların kesin kayıtları ise 08-09 Ağustos 2016 tarihlerinde Fakültemiz Formasyon bürosunda yapılacaktır. Yedek kayıtlarda da kontenjanlar dolmadığı takdirde, başvuru yapmış olan adaylardan online ön kayıt güncelleme alınacak ve buna göre yeni yedek kayıt ilanı yapılacaktır.İlan edilen kontenjanların dolmaması durumunda, açık kontenjanlar başvuruların yoğunluğuna göre, Fakülte Yönetim Kurulu kararıyla diğer bölümlere aktarılacaktır.

-Sosyoloji Bölümü transkript ve en az 16 kredi Felsefe, 16 kredi Psikoloji, 8 kredi Mantık dersi aldığını gösterir onaylı belge ile başvurabilir.

HERHANGİ BİR NEDENLE KESİNLEŞMİŞ KAYDINI SİLDİREN ÖĞRENCİLERİN HARÇ İADESİ KESİNLİKLE YAPILMAYACAKTIR.

-Kesin kayıtlar ŞAHSEN veya noter vekâletiyle yapılacaktır. Posta, faks veya kargo ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Kesin kayıt esnasında istenecek belgeler şu şekildedir.

a. Dilekçe (pedagojik formasyon birimince kayıt esnasında verilecektir)

b. Mezun öğrenciler için; geçici mezuniyet belgesi veya lisans diplomasının ıslak imzalı onaylı örneği (Yurtdışındaki üniversitelerden mezun olanların diplomalarının denkliği, kayıt sırasında belgelendirilmelidir)

c. Lisans not transkripti (aslı ve onaylı)

ç. Öğrencilerin üniversiteye giriş puanları gösterir sonuç belgesi çıktısı (başvuruların sıralanmasında, not ortalamasının eşitliği durumunda yerleştirme puanı esas alınacağından belgenin temin edilmesi önemlidir)

d. Okuyan öğrenciler için; 2016-2017 eğitim-öğretim yılında son sınıf olacaklarını gösterir onaylı öğrenci belgesi (ara sınıf öğrencileri başvuru yapmayacaktır, kayıt hakkı kazansalar bile kayıtları yapılmayacaktır.)

e. Nüfus cüzdan fotokopisi (Kayıt sırasında aslını göstermek koşuluyla)

f. 2 adet vesikalık fotoğraf

g. T.C. Vakıflar Bankası Nalçacı Şubesine öğretim ücretin ilk taksiti olan 1.027 TL’nin TR 59 0001 5001 5800 7300 2284 83 IBAN numaralı Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi Döner Sermaye hesabına yatırdığına dair 2 adet banka dekontu (Vakıflar bankasının her hangi bir şubesinden ücret yatırabilirsiniz).

h. Ücret yatırılırken dekonta öğrencinin Adı Soyadı, TC Kimlik Numarası ile Pedagojik Formasyon ücreti açıklaması yer almalıdır.

-Akademik takvim ile ilgili gerekli duyurular, kayıtların bitiminden sonra Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi Pedagojik Formasyon Birimi web sayfasından yapılacaktır.

-Online başvurular sonrasında bazı kontenjanlarda oluşan boşluk,bazılarında ise aşırı yoğunluktan dolayı YÖK’ün Pedagojik Formasyon ile ilgili Usul ve Esasları gereği ve Fakülte Yönetim Kurulu Kararıyla kontenjanlar aşağıdaki şekilde düzenlenlenmiştir.

Necmettin Erbakan Üniversitesi Asıl Listesi için tıklayınız…

Diğer Üniversiler Asıl Liste  için tıklayınız…

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. Mukremin diyor ki:

  Necmettin erbakan haftada kacbgun acaba

  1. Neşe Demir diyor ki:

   Akademik takvim kayıt bitiminden sonra açıklanacak. Haftasonu olma ihtimali yüksek.

 2. Fdm diyor ki:

  Derslere devamsizligi onemsiyorlr mi?

BİR YORUM YAZ