Öğrenim Kredisi Affı Ne Zaman?

  • 07 Ağustos 2016
  • 2.876 kez görüntülendi.
Öğrenim Kredisi Affı Ne Zaman?

Üniversite öğrencilerinin ödemekte zorlandıkları Kredi Yurtlar Kurumu kredi borçları için Bakan Nabi Ağbal’dan gelen haber öğrencileri sevindirdi. Kredi borçlarını ödemekte sorun yaşayanlar için çözüm olabileceği düşünülen kredi affı hakkında Ağbal şunları söyledi:

“Öğrenim kredisi alıp da öğrenim kredisini ödemeyen 580 bin öğrenci var. Bu öğrencilerimize seslenmek istiyorum, bu borçlarını da çok daha düşük tutarda ve taksitle ödeme hakkı verilecek.”

 

Öğrenim Kredisi Yapılandırmaları Ne Zaman Başlayacak?

Kredi affı yapılandırmalarının kısa bir süre içerisinde Resmi Gazete’de yayımlanması bekleniyor. Resmi Gazete’de yayımlanmasının ardından Eylül ayı içerisinde de başvurular alınmaya başlanacak. Kasım ve Aralık aylarında da peşin ya da taksitli ödemelerin yapılmaya başlanması öngörülüyor.

Yapılandırılmış Borçlar Nereye Ödenecek?

Bu yapılandırılmayla hiç ödeme yapmayan ya da iki veya daha fazla taksitini düzenli ödemeyen öğrencilerin borçları vergi dairesine devredilecek. Bu nedenle borç yapılandırılması yapılan öğrenciler, ödemelerini vergi daireleri aracılığıyla yapacaklar. Ancak ödemelerini düzenli yapıp , gecikme faizi almamış öğrenciler ve en fazla bir taksit aksaması olan öğrenciler için hiç bir değişiklik olmayacak, bu öğrenciler ödemelerini yine Ziraat Bankası’na yapmaya devam edecekler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ