Okullar Ne Zaman Açılıyor?

  • 28 Temmuz 2016
  • 471 kez görüntülendi.
Okullar Ne Zaman Açılıyor?

15 Temmuz’da yapılan darbe girişimlerinden dolayı bazı okulların kapatılması ve personellerdeki işten çıkarmalardan dolayı okulların ne zaman açılacağı sorusu kafalarda soru işareti bırakmıştı. Bazı haber kaynaklarında paylaşılan bilgide, okulların 2016-2017 öğretim yılına 3 Ekim tarihinde başlayacağı belirtilmişti. Ancak MEB’den gelen resmi basın açıklaması ile gelen haberlerin spekülatif olduğu ve gerçeği yansıtmadığı açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı, 2016-2017 öğretim yılının 19 Eylül 2016 tarihinde başlayacağını, öğretim yılı takvimiyle ilgili bir değişiklik olmadığını belirtti.

Milli Eğitim Bakanlığının Basın Açıklaması

“Bugün bazı basın yayın organlarında, 2016-2017 eğitim öğretim yılının 3 Ekim 2016 tarihinde başlayacağına yönelik spekülatif haberlere yer verildiği görülmüştür. Söz konusu haberler gerçeği yansıtmamaktadır.

Bakanlığımızca daha önce eğitim öğretim yılı çalışma takviminde açıklandığı gibi eğitim öğretim yılı 19.09.2016 tarihinde başlayacaktır.

Bakanlığımızla ilgili her türlü resmi açıklama, duyuru ve haber Müşavirliğimizce yapılmaktadır. Bunun dışında yapılan açıklamalara itibar edilmemesini rica ederiz.Kamuoyuna saygıyla duyurulur. “

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ