Orman ve Su İşleri Bakanlığı Personel Alımı Başvurular Sona Eriyor

  • 07 Mayıs 2016
  • 1.207 kez görüntülendi.
Orman ve Su İşleri Bakanlığı Personel Alımı Başvurular Sona Eriyor

indir

Orman ve Su İşleri Bakanlığı 44 Sözleşmeli Personel Alımı Başvurular Sona Eriyor . Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın merkez ve taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere alımı yapılacak 44 Sözleşmeli personel için başvuru sürecinde sona yaklaşılıyor.Başvurular 29 Nisan 2016 tarihi itibariyle başlamıştı.

Başvurular Ne Zaman Sona Eriyor?

Orman ve Su İşleri Bakanlığı sözleşmeli personel alımı için başvurular 9 Mayıs 2016 tarihinde sona erece. Başvurular Orman ve Su İşleri Bakanlığı resmi internet sayfası “www.ormansu.gov.tr” adresinden online olarak yapılabiliyor. Adaylar kendi branşları için 3 tercih yapabilecekler.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı 44 Sözleşmeli Personel Alımı için Başvuru Genel Şartları Nelerdir?

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. Maddesinde belirtilen şartları taşımak.

– Erkek adayların askerlik durumu itibari ile askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, muaf, ertelemiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

-Başvuruda bulunduğu görevi yerine getirmede sağlık yönünden engel olabilecek daimi hastalığı veya özrü bulunmamak. – Seyahate ve arazide çalışmaya elverişli olmak.

– Belirtilen nitelikleri taşımayan ve belgeleyemeyenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir. Ayrıca, herhangi bir tarihte ibraz ettiği belgenin sahte/geçersiz olduğu, gerçeğe aykırı belge düzenlediği anlaşılanların “Sözleşme imzalanarak göreve başlatılmış olsalar bile” sözleşmeleri feshedilerek haklarında yasal işlem yapılacaktır ve idare tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ