Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi 2016 Formasyon Duyurusu

  • 17 Ekim 2016
  • 4.651 kez görüntülendi.
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi 2016 Formasyon Duyurusu

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi 2016 formasyon güz programı için duyuru yayımlanmıştır.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi son sınıf öğrencileri 20-26 Ekim 2016 tarihleri arasında istenen belgeler ile birlikte giderek Eğitim Fakültesi Yerleşkesi Çayeli-RİZE Formasyon birimine kesin kayıt yaptırabileceklerdir.

Mezunlar ve Açık/Uzaktan Eğitim Son Sınıf Öğrencileri için 200 kontenjan ayrılmıştır. Bu adaylar 18-26 Ekim 2016 Tarihleri Arasında Şahsen başvuru yoluyla ön başvuru yapabilecektir.Kazananlar 26 Ekim 2016 Saat:20.00’de ilan edilecektir. Kesin kayıtlar 27 -28 Ekim 2016 tarihinde olacaktır.

Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programına başvuru yapılabilecek öğretmenlik alanları ile bu alanlara başvuru yapabilmek için gerekli bölüm / program bilgileri aşağıda belirtilmiştir. Bu bağlamda, adayların, başvuru yapmadan önce öğretmenlik alanları, atama ve ders okutma esaslarına ilişkin çizelgeyi incelemeleri ve daha sonra uygun alana başvuru yapmaları gerekmektedir.

Formasyon ücreti Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Son Sınıf Öğrencileri ve  mezunları için 1200 TL, diğer üniversite mezunları için 1700 TL olarak belirlenmiştir. Katkı payı iki eşit taksit halinde güz ve bahar yarıyılında  ilgili banka hesabına peşin olarak yatıracaktır.Formasyon programının güz dönemi dersleri, Uzaktan Eş Zamanlı Öğretim Yoluyla  ve Bahar dönemi dersleri ise Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim Fakültesi Yerleşkesinde Yüz Yüze Öğretim yoluyla verilecektir. Her iki dönem içinde sınavlar Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim Fakültesinde yapılacaktır.
KESİN KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER
1-            Öğrenci belgesi
2-            Nüfus cüzdanı fotokopisi
3-            Öğrenim ücretinin birinci taksitinin (600 TL) ödendiğini gösteren banka dekontu. (Öğrenim ücretinin ikinci taksiti ise 2016-2017 Eğitim Öğretim yılı Bahar Dönemi başında yatırılacaktır. Öğrenim Ücretinin; adayın TC Kimlik No, Ad Soyad Bilgileri ve “Formasyon Güz Dönemi Yeni Kayıt” açıklamasıyla yatırılması gerekmektedir.)

Öğrenim ücretinin ödeneceği Banka VAKIFBANK Rize Merkez Şubesi
Öğrenim ücretinin ödeneceği Banka IBAN numarası TR41 0001 5001 5800 7294 6356 90

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Son Sınıf Öğrencileri Formasyon Programı İlanı İçin Tıklayın.

Mezunlar ve Açık/Uzaktan Eğitim Son Sınıf Öğrencileri İçin Formasyon İlanı İçin Tıklayın.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Leyla diyor ki:

    Recep Tayyip Erdoğan üniversitesi kamu yönetimi bölümünde kontenjan kaç acaba ?

    1. Demir diyor ki:

      Bölümlere göre kontenjanı belirtmediler.

BİR YORUM YAZ