Sağlık Bakanlığı 10 Bin Taşeron Alımını Sözleşmeli Alıma Çevirdi

  • 12 Mayıs 2016
  • 1.211 kez görüntülendi.
Sağlık Bakanlığı 10 Bin Taşeron Alımını Sözleşmeli Alıma Çevirdi

T.C.SağlıkBakanlığıLogo

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından yapılan dün ki açıklamada sağlık alanında Haziran – Temmuz aylarında toplam 27 bin personel alımı yapılacağı belirtilmişti. Alım yapılacak bu personellerin 10 bini taşeron olduğu 11 bin personelin ise hizmet alımı ile iş imkanı bulacakları toplamda 27 bin kişiye iş imkanı sağlanacağı belirtildi.

Bunun üzerine Sağlık Bakanlığından bir açıklama yayımlandı. Yayımlanan açıklama da ise Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun 10 bin taşeron alımı açıklamasının değiştiğini ve alımların sözleşmeli alıma çevrildiği belirtilmiştir. Yayımlanan açıklama ise şöyle;

Sayın Bakanımızın katıldığı bir televizyon programında açıkladığı personel alımlarıyla ilgili ayrıntılı bilgi şu şekildedir;

Bakanlığımız ve bağlı Kuruluşlarına 2016 yılı içerisinde KPSS alımı ile toplam 27 bin 268 personel istihdamı sağlanacaktır.

Buna göre alınacak personelin 9 bin 600’ü 657 DMK – 4 ( kadrolu ), 7 bin 668’i ( 4/B sözleşmeli ) maddesine göre 10 bini de yeni düzenleme kapsamında ( sözleşmeli ) istihdam edilecektir.

Alınacak personelin branş dağılımı ayrıca duyurulacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ