Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Formasyon 2015

 • 31 Ocak 2015
 • 4.367 kez görüntülendi.
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Formasyon 2015

NOT: Ondokuz Mayıs Üniversitesi 2016 YAZ DÖNEMİ Formasyon Kazanan Adaylar Listesi

2015-2016 eğitim-öğretim yılı yaz döneminde açılması planlanan Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programına ilişkin bilgiler aşağıda verilmiştir:

AÇIKLAMALAR

BAŞVURU ve PROGRAM İLE İLGİLİ BİLGİLER (OCAK 2015)

 1. Başvuruda bulunabilmek için öncelikle sisteme kayıt yaptırmak gerekir. Kayıt işlemini http://egitim2.omu.edu.tr/formasyon/default/user/register adresinden yapabilirsiniz. Ön kayıt başvuruları http://egitim2.omu.edu.tr/formasyon/default/kayit adresinden çevirimiçi olarak yapılacaktır. Bunun dışında herhangi bir yolla (şahsen, posta, kargo, faks…) başvuru alınmayacaktır.
 2. Ön kayıt başvuruları, 27 Ocak Salı ile 1 Şubat Pazar günleri arasında herhangi bir saatte yapılabilecektir. Bu tarihten sonra başvuru sistemi kapatılacaktır.
 3. Bu program kapsamındaki bütün derslerin hafta sonlarında (birinci ve ikinci dönem dâhil) Eğitim Fakültesi dersliklerinde yüzyüze; “Öğretmenlik Uygulaması”nın Samsun il merkezindeki ilgili okullarda gerçekleştirilmesi planlanmaktadır. Ders programları web adresimizden ayrıca ilan edilecektir.
 4. YÖK tarafından farklı bir uygulama talimatı verilmedikçe, programın “2015 Bahar” ve “2015 Yaz” şeklinde iki dönem hâlinde tamamlanması ve sertifikaların Ağustos ayı içinde teslim edilmeye başlanması planlanmaktadır.
 5. Kesin kayıt hakkı kazananlar ve yedek listeler Fakültemiz internet sitesinden (http://egitim.omu.edu.tr) ayrıca yayımlanacaktır.
 6. Sıralama, transkripte belirtilen not ortalamasına (4’lük sistem) göre yapılacaktır. (Transkriptinde not ortalaması sadece 100’lük sisteme göre yer alan bütün adayların notları, YÖK Dönüşüm Tablosuna göre 4’lük sisteme dönüştürülecektir.) Not ortalamasında eşitlik olması halinde üniversiteye girişi daha eski olanlara öncelik verilecektir.
 7. YÖK tarafından üniversitemize verilen kontenjanın en az % 25’i mezun adaylara (OMÜ veya diğer üniversitelerin mezunları) ayrılacak; kontenjanın diğer bölümü ise hâlen 4.sınıfta olan veya okulunu uzatmış olan adaylara (OMÜ veya diğer üniversite öğrencileri için) ayrılacaktır.
 8. Kontenjanların branşlara göre dağılımı başvuruların tamamlanmasından sonra, başvuruların alanlara göre dağılımı dikkate alınarak, yapılacaktır.
 9. Pedagojik Formasyon Sertifika Programı Ücreti 2.050 TL olup iki eşit taksit halinde (1.025 TL) ödenebilecektir. İlk taksite ait dekont, kesin kayıt esnasında teslim edilecektir.
 10. İlgili yönetmelik gereği, teorik derslere asgarî % 70; uygulamalı derslere ise % 80 oranında devam şartı vardır.
 11. Konuyla ilgili yaşanan sorunların pedagojikformasyon@omu.edu.tr e-posta adresine bildirilmesi, Üniversitemiz ve Fakültemiz ana sayfalarındaki Pedagojik Formasyon Programı sekmesinden (http://egitim.omu.edu.tr/pedagojik-formasyon-programi/557/) ve facebook üzerinden OMÜ Formasyon aracılığıyla bilgi edinilmesi mümkündür.
 12. Formasyon başvurusunu silmiş olanlar tekrar başvuru yapmak istediklerinde, önceki kullanıcı hesapları ile giriş yaparak formasyon başvurularını yeniden yapabilirler.

Dikkat! Kesin kayıt sonrasında herhangi bir sorunla karşılaşılmaması için programın yürütülmesiyle ilgili her türlü bilginin yer aldığı YÖK tarafından 2014-2015 eğitim-öğretim yılından itibaren geçerli olmak üzere yayımlanmış olan “Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programına İlişkin Usul ve Esaslar”ı mutlaka özenle okuyunuz. Söz konusu usûl ve esaslara Fakültemizin web sayfasından da ulaşabilirsiniz.

basvuru.png (203×49)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ