Sendikaların Öğretmenlerin Açığa Alınması Hakkındaki Görüşleri

  • 22 Temmuz 2016
  • 2.334 kez görüntülendi.
Sendikaların Öğretmenlerin Açığa Alınması Hakkındaki Görüşleri

KAMUSEN Başkanı İsmail Koncuk:

Milli Eğitim Bakanlığında açığa alınan eğitim çalışanlarının sendikal dağılımı aşağıdaki gibidir.

*Memur Sen-Eğitim Bir Sen:3318 
*Türkiye Kamu Sen-Türk Eğitim Sen:1371
*KESK-Eğitim Sen:88
*Aktif Eğitim Sen: üyelerin tamamı(Aldığımız bilgi bu şekildedir, rakam olarak bilmiyoruz.)

Eğitim hizmet kolu dışındaki sendikaların net bilgileri ulaşmamıştır.Ulaştığı takdirde, şeffaflık gereği duyurulacaktır.
Yukarda açıkladığım rakamlar dikkate alındığında, yapılan operasyonun bir sendikal operasyon olmadığı açıktır ve sebepleri herkesçe bilinmektedir.

Türk Eğitim Sen üyeleri ile ilgili yaptığımız çalışmada, bir çoğunun bir bankada hesap açmak, söz konusu banka yoluyla para yollamak, bir gazete aboneliği, facebook paylaşımları gibi genellikle suç tanımına girmeyecek isnatlarla açığa alındığı anlaşılmaktadır.

Telaşa düşmeye gerek yoktur, yetkililerle yaptığım görüşmeye göre, en fazla 3 ay içinde herşey ortaya çıkacak, suç tanımına girmeyen isnatlarla açığa alınanlar göreve iade edilecek ve mali hakları da ödenecektir.

Türkiye Kamu Sen, bu süreçte üyelerine hukuki destek verecektir.Hangi sendika üyesi olursa olsun, masum insanların masumiyetinin ortaya çıkması ve adil bir soruşturma süreci yaşanması için Türkiye Kamu Sen sendikal sorumluluklarını yerine getirmekten asla imtina etmeyecektir.Ülkenin birliğine, beraberliğine kast etmiş kişi ve gruplar varsa onlar da ortaya çıkarılmalıdır.Kamuoyuna duyurulur.
Eğitim Bir Sen Başkanı Ali YALÇIN:

“15 Temmuz’da başlayan olağanüstü durum karşısında uygulanan görevden alma ve görevden uzaklaştırma tedbirlerini, yaşadığımız sürecin doğal, olağan ve birçok bakımdan ihtiyaç duyulacak bir idari işlemler bütünü olarak değerlendiriyoruz. Bu noktada, FETÖ ile ilgili ya da ilişkili olmasına bağlı olarak görevden uzaklaştırılan kamu görevlileri, haklarında yürütülen idari ve/veya adli kovuşturma sonucunda, herhangi bir suçla ilişkisi olmayanlar kamu hizmetlerine devam edebilecek ve kamu personel sisteminin içerisinde kalabilecekler. Aksi durumda ise kamu personel sisteminin dışında kalacak ve devlet memurluğundan çıkarılacaktır.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ