Sözleşmeli Öğretmenlikte Şartlar Netleşiyor

  • 28 Haziran 2016
  • 4.426 kez görüntülendi.
Sözleşmeli Öğretmenlikte Şartlar Netleşiyor

Eğitim alanını düzenleyen tasarı komisyonda görüşülüyor. Komisyonda kabul edilen önergeyle kalkınmada birinci derece öncelikli yörelerde boş kadrolara sözleşmeli öğretmen istihdam edilecek.

Bu öğretmenler, 3 yıl süreyle başka yere atanmayacak.( Daha önce 5 yıl deniyordu.)

AK Parti Karabük Milletvekili Burhanettin Uysal imzasıyla verilen önergeyle tasarıya yeni bir madde eklendi.

Sözleşmeli öğretmenler, öngörülen genel şartlar ile öğretmen kadrosuna atanabilmek için aranan özel şartları taşıyanlardan KPSS puan sırasına konulmak kaydıyla alım yapılacak her bir pozisyonun 3 katına kadar aday arasından, Bakanlıkça yapılacak sözlü sınav başarı sırasına göre atanacak.( KPSS ve mülakat kesinleşti.)

Bu şekilde atanan sözleşmeli öğretmenler,3 yıl süreyle başka yere atanamayacak.Aile birliği mazeretine bağlı yer değiştirmelerde sözleşmeli öğretmenin eşi, sözleşmeli öğretmene tabi olacak.( Eş durumu dahil tayin yok.)

Sözleşmeli öğretmenler, aday öğretmenler için öngörülen adaylık sürecine tabi tutulacak.(Kadrolu öğretmenle aynı süreç uygulanacak.)

3 yıl sözleşmeli çalışanlar, öğretmen kadrosuna atanacak. En az 2 yıl da bu kadroda çalışacak.(Minimum 5 yıl aynı yerde çalışacak  ve puan durumuna göre başka yere tayini çıkacak .)

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ