Üniversite Mezunlarına Yeni ve Yüksek Maaşlı İş İmkanı!

  • 22 Aralık 2016
  • 4.235 kez görüntülendi.
Üniversite Mezunlarına Yeni ve Yüksek Maaşlı İş İmkanı!

Yeni ortaya çıkan bir iş olan Güvenlik Bilgi Formu Hazırlayılığı, üniversite mezunlarına yüksek gelirli iş imkanı sunuyor.

Yeni çıkan yasa ile yurt içi üreticilerin yanı sıra ithal edilen madde ve karışımlar için güvenlik bilgi formu hazırlanması zorunlu hale geldi.Bir çok firma Güvenlik Bilgi Formu Hazırlayıcısı arayışına girdi. Yasa ile birlikte GBF Hazırlayıcısı en çok aranılan çalışanlardan biri oldu. Bu yeni iş imkanı yüksek maaş fırsatı da sunuyor. GBF Hazırlayıcıları bir firmaya bağlı olarak ya da bağımsız şekilde çalışabiliyorlar.

GBF Hazırlayılığı için sınav Sakarya Üniversitesi tarafından yapılıyor. Sınava girmek için herhangi bir ön koşul yok. Sınavda defter kitap açık sorular cevaplanıyor. Sınav dökümanları sınava girecek adaylara ücretsiz temine ediliyor. İlk sınavda başarısız olan adaylara ikinci sınava girmek hakkı da ücretsiz.

Sınav 4-5 Şubat 2017 tarihinde Sakarya Üniversitesinde yapılacak.

Kimler Başvuru Yapabilir?

Mühendislik Fakültesi mezunları,
Eczacılık Fakültesi mezunları,
Fen-Edebiyat Fakültesi veya Fen Fakültelerinin; Kimya, Fizik veya biyoloji Bölümü mezunları,
Kimya ile ilgili yüksek lisans, doktora yapmış kişiler.
Kimya ön lisans mezunu olup kimya sektörü üretim, laboratuvar, kalite kontrol ve benzeri bölümlerde en az bir yıl çalışmış kişiler,
Lise mezunu olup kimya sektörü üretim, laboratuvar, kalite kontrol ve benzeri bölümlerde en az beş yıl çalışmış kişiler,
Kimya teknik lisesi, kimya meslek lisesi ve benzeri liselerden mezun olup kimya sektörü üretim, laboratuvar, kalite kontrol ve benzeri bölümlerde en az iki yıl çalışmış kişiler..

Detaylı Bilgi İçin Tıklayın. 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Ragıp GELİBOLU diyor ki:

    Yüksek gelirli iş derken; kariyer.net te aradım böyle bir sertifikalı personel arayan hiçbir şirket görmedim. İnternette arayınca ise sadece bu sertifikayı veren onlarca şirket gördüm. Bence İş Güvenliği Uzmanlığı gibi uydurma ve sadece kurs veren yerlerin para kazanmasını sağlayacak birşey… Sizin düşünceleriniz nelerdir?

  2. Özggül diyor ki:

    Bence bu yeni mezunlar için avantajlı bir şey değil. çünkü herşey de olduğu gibi bunda da tecrübe istiyorlar. Yani demem o ki, eğer çalıştığın şirkette ihtiyaç duyulan bir açığı varsa bu belgeyi almak mantıklı onun dışında gereksiz…

BİR YORUM YAZ