10 Bin Öğretmen Daha Alınacak

  • 14 Mart 2017
  • 1.488 kez görüntülendi.
10 Bin Öğretmen Daha Alınacak

TRT Haber’in canlı yayınında konuşan Milli Eğitim Bakanı Sayın İsmet Yılmaz, yapılan çalışmalardan bahsetti ve öğretmen atamaları ile ilgili sorulan soruları yanıtladı.
Şu anda Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde 900 bin öğretmenin var olduğunu ifade eden Yılmaz, 2016 yılı içerisinde 50 bine yakın öğretmenin Milli Eğitim bünyesine kazandırıldığını ve 30 bin öğretmenin Şubat ayında, 20 bin öğretmenin de ihraç döneminde alındığını dile getirdi.
20 bin öğretmen alımı için gerekli duyurunun yapıldığını belirten Yılmaz, Ağustos ayından itibaren 10 bin öğretmen alımı daha yapılacağını bildirdi. Böylece 2017 yılı içerisinde toplamda 30 bin öğretmenin istihdamının sağlanmış olacağını sözlerine ekledi. Daha önce de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ağustos ayında öğretmen alınacağını belirtmişti. Ancak öğretmen adayları bu sayının yeterli olmadığını düşünüyor.

Öğretmen alımı için KPSS ve ÖABT sınav başvuruları başladı. Adaylar başvuruların osym.gov.tr adresinden yapabilirler. KPSS 2017 başvuruları 23 Mart 2017 tarihine kadar devam edecek. Öğretmen adayları Genel Kültür- Genel Yetenek, Eğitim Bilimleri ve Öğretmenlik Alan Bilgisi sınavlarını girecekler. Genel Yetenek ve Genel Kültür testleri için sınav 21 Mayıs 2017 tarihinde saat:10:00’da yapılacak. Öğretmen adayları öğleden sonra da Eğitim Bilimleri sınavına girecekler. Öğretmenlik Alan Bilgisi sınavı da 16 Temmuz 2017 tarihinde yapılacak. ÖSYM kılavuzunda şu an için belirtilen ücretler baz alındığında öğretmenlik için sınava girecek adayların en az 180 TL sınav ücreti yatırması gerekecek.

Yazar: Demir
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ