10 Bin Polis Alımı Başvuruları Başladı!

  • 05 Nisan 2017
  • 2.338 kez görüntülendi.
10 Bin Polis Alımı Başvuruları Başladı!

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından (POMEM)  alınacak 10 bin polis memuru için ön başvurular 3 Nisan 2017 itibari ile başlamıştır.

POMEM, 10 bin polis alımı yapacağını daha önce resmi gazetede ilan ederek duyurmuştu. Başvurular 3 Nisan 2017 tarihinde başladı ve 14 Nisan 2017 tarihinde sona ermesi beklenen başvurular yoğun talep nedeniyle 28 Nisan 2017 tarihine kadar uzatıldı.

Alınacak 10 bin polis adayının, 9 bini erkek bini kadın olacak. Başvurmak isteyen adaylar online olarak ‘www.pa.edu.tr ‘ adresinden e-devlet girişi yaparak başvurularını yapabilirler. 

Başvuran adaylar arasında sınavda başarılı olanlar ve eğtim gören adaylar polis memuru olarak atanmaya hak kazanacaktır. Polis memuru alımı ile ilgili sınav takvimi daha sonra ilan edilecektir.

Emniyet Teşkilatı şehit ve vazife malullerinin eş ve çocuklarından başvuru yapanlar olduğunda sınav ücreti

Başvuru İçin Aranan Şartlar

  • TC vatandaşı olmak
  • Herhangi bir üniversitenin lisans bölümünden mezun olmak
  • 2015 ya da 2016 KPSS sınavından P3 puanına sahip olmak ve en az altmış almış olmak ( Emniyet Teşkilatı şehit ve vazife malullerinin eş ve çocukları için bu puan 48’dir.)
  • 31 Aralık Tarihi itibari ile 30 yaşından gün almamış olmak

Sınav Ücreti 75 TL

İnternet üzerinden ön başvuru yapan adaylar sınav ücreti olan 75 TL’yi 14 Nisan 2017 saat 17:00’a kadar yatırmalıdır. Sınav ücreti sadece Halkbank şubelerinde ve ATM’lerinden yatırılabilecektir. Sınav ücretini yatırdığı halde internet üzerinden ön başvuru yapmayan adaylara geri para iadesi yapılmayacaktır.

Başvuru yapmak isteyen adaylar detaylı bilgiyi ‘ www.pa.edu.tr ‘ adresinden temin edebilirler.

Yazar: Demir
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ