10 Bin Polis Alımı Yapılacak

  • 01 Nisan 2017
  • 638 kez görüntülendi.
10 Bin Polis Alımı Yapılacak

POMEM, 9 bini erkek, 1 bini kadın olmak üzere toplamda 10 bin kişi alınacak.

Emniyet Genel Müdürlüğünce, POMEM’e bağlı olan 20’nci dönem polis meslek eğitimi için 10 bin polis alımı yapılacağı duyuruldu.

Ön Başvurular 03-14 Nisan’da

Ön başvuruların 03 ve 14 Nisan gününde yapılacağı, Polis Akademisine bağlı online olarak başvuru gerçekleştirileceği belirtildi.

Lisans mezunu olmak ya da denk olan Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul gören yurt dışı yükseköğretim kurumundan mezun olan kişiler, 30 yaşından gün almamış kişiler, KPSS P3 türünden en az 60,00 taban puanı almak ile alımın şartları olarak belirlendi.

Öğrencilerin barınma, yemek ve sağlık giderleri tamamen Emniyet Müdürlüğü tarafından karşılanacak. Eğitimin sonunda başarılı olanlar, polis memuru olabilecek. Sınav takvimi, giriş koşulları gibi hususlar ise resmi siteden ilan edilecek.

172 yıllık köklü geçmişi bulunan Türk Polis Teşkilatı, 10 bin kişilik alımın ardından birçok kişinin başvuracağını öğrendi. Kamuoyuna duyurulan alım ile ilgili birçok sosyal medya platformunda hemen hit olan haberde, herkesin bir an önce alımların gelmesini beklediği biliniyor.

İçişleri Bakanı, geçtiğimiz günlerde mezun olan gençlerin hemen akabinde 10 bin yeni polis alımının olacağını duyurmuştu. Bu hafta içinde başlayacak olan başvurularda boy ve kitle indeksi gibi detayları unutmamak gerekiyor. Kamu haklarından yoksun bırakılan, arşiv soruşturması ya da güvenlik soruşturması olmayan, silah taşımaya ya da silahlı görev yapmaya engeli bulunmamak gibi şartlar aranıyor. Tüm şartlar ve kuralları POMEM’in resmi adresinden öğrenebilirsiniz.

Yazar: Hakan Yilmaz
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ