10 Bin Polis Memuru Alınıyor

  • 25 Mart 2017
  • 2.173 kez görüntülendi.
10 Bin Polis Memuru Alınıyor

Polis adaylarına müjde! Süleyman Soylu katıldığı polis yüksekokulu mezuniyet töreninde yaptığı konuşmada polisler ilişkin açıklamalarda bulundu. Türkiye’deki polis açığından bahseden ve özel harekât hakkında bilgiler veren Süleyman Soylu’nun konuşması için detaylar haberimizde.

           2017 yılında yeni polis memuru alımının yapılıp yapılmayacağı büyük bir merak konusuydu. Bu konu ile ilgili zaman zaman duyumlar ortaya çıksa da bir türlü kesin bir bilgi kaynağı bulunamamıştı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bir mezuniyet törenine katıldı. Bu törende konuşan bakanımız polisler ve özel harekât için açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalarla meraklar biraz dinse de bazı soru işaretleri soru olarak kalmaya devam etti.

           Her gün daha çok mezun ile artan polis memurlarına olan ihtiyaç bitmiyor. Süleyman Soylu’nun açıklamalarına göre Türkiye’de hala polise olan ihtiyaç kapanmış değil. Keza bu özel harekât içinde geçerli. Süleyman Soylu katıldığı mezuniyet töreninde Türkiye’de polis ihtiyacınız devam ettiğinden bahsetti. 10 bin polis memuru alımı sürecinde ilan aşamasına gelindiğini söyledi. Aynı zamanda özel harekât için de konuşan İçişleri Bakanı bu konuda da alımların gerçekleştiğini, şu anda mülakat sürecinde olduğumuzu söyledi.

           İçişleri Bakanı Süleyman soylu bu açıklamaları katıldığı Karaman Polis Meslek Yüksekokulu’nun mezuniyet töreninden sonra yaptı. Özel harekât ile ilgili mülakat aşamasında olunduğundan bahseden Soylu, polisler için bir tarih vermedi. Polis alımlarının ne zaman yapılacağı halen bir merak konusu. Polis alımlarının ne zaman yapılacağını ilanından sonra öğreneceğiz.

Yazar: Demir
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Ahmet diyor ki:

    Davutoğlu söz vermişti kendisi gitti

BİR YORUM YAZ