“100 Bin Öğretmen Ataması Gerekiyor”

  • 03 Nisan 2017
  • 1.242 kez görüntülendi.
“100 Bin Öğretmen Ataması Gerekiyor”

Eğitim-Sen Genel Başkanı Karaca, tam gün eğitim sistemini desteklediğini fakat gerçekleştirilmesi gereken 100 bin öğretmen ataması ile birlikte şuan mevcut olan okulların 3’te 1’i kadar yeni okul inşa edilmesinin gerekliliğini vurguladı.

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, yeni eğitim dönemiyle ilgili yeni açıklamalara bulundu. Önümüzdeki yıl el yazısının yerine dik yazıların kullanacağını açıklarken, ikili eğitim sisteminin kaldırılacağına yönelik ifadelerde bulundu. 1,5 ve 9. sınıflardan itibaren yeni müfredatla eğitime başlanacağı belirtildi. Bakan İsmet Yılmaz, önümüzdeki yıl ilkokuldan sonra yabancı dil ağırlıklı sınıfların oluşacağını belirtti.

Eğitim-Sen Genel Başkanı Karaca: “Bizde Destekliyoruz, Ama…”

Kamuran Karaca, Bakan Yılmaz’ın açıklamalarına yönelik konuyu desteklediklerini ama bunun için yapılması gerek 100 bin öğretmen ataması ve günümüzde bulunan okulların 3’te 1’i şeklinde daha okul inşa edilmesi gerektiğini söyledi.

Kamuran Karaca: “İmam Hatiplar Normal Okul Olsun”

Yeni okul ihtiyacının artacağını söyleyen Karaca, hızlı şekilde planlanması gereken bu projenin yerine İmam Hatipleştirme uygulamasından vazgeçilerek, normal okula dönüşüm sağlanması talebinde bulundu.

Tam gün eğitimi kendilerinin de destekleyeceklerini söyleyen Karaca, ihtiyaç duyulan şeylerin giderilmesi halinde eğitimin güçleneceğinin altını çizdi. Yeni okul yapımının bir kaç yıl süreceğini ve bu sisteme hemen geçilecekse güzel bir projenin çizilmesi ve tüm gereksinimler hesaba katılmalı açıklaması yapıldı. İkili eğitim sisteminin çok yakın bir zamanda geleceğine yönelik uygulamaların imzası atıldığı belirtiliyor.

Yazar: Hakan Yilmaz
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ