1004 Yurt Yönetim Memuru Alınacak

  • 31 Mart 2017
  • 2.134 kez görüntülendi.
1004 Yurt Yönetim Memuru Alınacak

KYK, 601 kadın ve 403’ü erkek olmak üzere toplamda 1004 yurt yönetim memuru alacak. Başvuran adayların en az lisans mezunu olması şartı aranıyor.

2016 yılında yapılmış olan KPSSP3 puan türünden ise en az 70 almak gerekiyor. Başvuruların 5 ve 14 Nisan arasında alınacağı belirtildi.

Başvuru Tarihi ve Sınava Giriş

5 Nisan ve 14 Nisan tarihleri arasında Spor Bakanlığı resmi sitesinden online başvuru yaparak elektronik ortamda başvurularını tamamlamaları gerekiyor. Form doldurmadan yapılan başvurular kabul görmeyecektir. Diploma, mezuniyet belgesi ve YÖK tarafından onaylanan belge elde olmalıdır. Erkek adaylar için Askerlik Durum Belgesi sıkıntı teşkil etmemelidir. Son 6 ay içinde çekilen ve adayın kolayca tanınabilen vesikalık fotoğrafı ile sınava girmelisiniz.

Sözlü sınava katılmaya hak kazanan adayların, sınav tarihleri ve sınav yerlerinin 24 Nisan tarihinde KYK ya da Gençlik ve Spor Bakanlığı resmi sitesinden yayımlanacağı belirtiliyor.

Sözlü sınav, 8 Nisan tarihinden itibaren olmaya balarken, 16 il merkezinde hangi il için başvurulmuşsa o sınav yerinde sınava gireceklerdir.

Katılım şartları olarak emeklilik aylığı almamak, en az 4 yıllık lisans bölümünden mezun olmak, kamu haklarından mahrum kalmamak, devamlı engel olabilecek hastalığı bulunmamak, T.C. vatandaşı olmak, KPSSP3 puanından geçtiğimiz 22 Mayıs 2016’da en az 70 puan almak gerekiyor.

Adayların sonuçları ev adreslerine tebligat olarak gönderilmeyecektir. Adayların sınav sonuçları resmi sitelerden açıklanacak olup, kendileri sonucun ardından kayıt yapacaklardır.

Yazar: Hakan Yilmaz
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ