2017 KPSS Alan Bilgisi Soruları Yayımlanmıştır

  • 31 Mayıs 2017
  • 1.134 kez görüntülendi.
2017 KPSS Alan Bilgisi Soruları Yayımlanmıştır

2017 KPSS Alan Bilgisi Sınavı soruları ve cevap anahtarı ÖSYM’nin internet sitesinde erişime açılmıştır.

KPSS 1. oturumu 27 Mayıs 2017 tarihinde Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri alanlarında, 2. oturumu Hukuk, İktisat, Maliye alanlarında gerçekleştirilmişti. KPSS alan sınavlarının 3. oturumu ise İşletme, Muhasebe, İstatistik alanlarında 28 Mayıs 2017 tarihinde yapılmıştı. 2017 KPSS Alan sınavlarına katılan adayların sınav sorularını inceleyebilmeleri amacıyla sınav soruları 31 Mayıs 2017 tarihinde saat:12:00’den sonra adayların erişimine açılmıştır. Adaylar sınav sorularının tamamını görüntüleyebilmektedir. Sınav sorularının erişime açılmasının ardından sınav soruları on gün süre ile adaylar tarafından ‘  ais.osym.gov.tr ‘ adresinde Aday İşlemleri sisteminde görüntülenebilecektir.

21 Mayıs 2017 tarihinde gerçekleştirilen KPSS A Grubu ve Öğretmenlik alan Bilgisi soruları ve cevap anahtarı ÖSYM’nin internet sitesinde adayların erişimine sunulmuştur. Ancak sadece Genel Yetenek-Genel Kültür sorularının yüzde 20’lik kısmı, Eğitim Bilimleri testinin ise yüzde 10’luk kısmı görüntülenebilecektir. Sınava katılan adayların sınav sorularına erişimi on gün süre ile mümkün olacaktır. Sınav soru kitapçıklarına ‘ www.osym.gov.tr/TR,13150/2017-kpss-a-grubu-ogretmenlik-alan-bilgisi-temel-soru-kitapciklari-ve-cevap-anahtari–10.html ‘ adresinden erişilebilmektedir.

ÖSYM resmi internet sitesinde yaptığı alan sınav sorularının açıklanması ile ilgili olan açıklamada, sınavlarda okuyucu yardımı alan görme engelli adaylara içinde şekil, grafik, tablo, resim gibi görsel verilerin yer aldığı soruların ve karmaşık ifadeler içeren soruların sorulmadığını belirtmiştir.

ÖSYM tarafından erişime açılan soruların telif hakları nedeni ile ÖSYM’nin yazılı izni olmadan çoğaltılması, dağıtılması ve yayımlanması kesinlikle yasaktır.

 

Yazar: Demir
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ