2017 DİB-MBSTS Giriş Belgeleri Erişime Açıldı

  • 03 Nisan 2017
  • 771 kez görüntülendi.
2017 DİB-MBSTS Giriş Belgeleri Erişime Açıldı

2017 Diyanet İşleri Başkanlığı Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı için giriş belgeleri Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından erişime açıldı.

2017 MBSTS’ye girecek adayların başvuruları 17-27 Şubat 2017 tarihleri arasında alınmıştı.ÖSYM başvuru yapan adayların sınava girecekleri yerleri ve saati belirten sınav giriş belgelerini bugün adayların erişimine sundu. Adaylara sınav giriş belgeleri posta yolu ya da başka bir şekilde gönderilmeyecek. Adaylar sınav giriş belgelerini online olarak ‘ ais.osym.gov.tr ‘ adresinden TC kimlik numaralarını ve aday şifrelerini girerek edinebilecekler.

Sınav 8 Nisan’da

MBSTS,  8 Nisan 2017 tarihinden çeşitli il merkezlerinde gerçekleştirilecektir. Sınav saat 14:30’da başlayacak ve 90 dakika sürecektir. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından adaylar 15 dakika kuralı konusunda uyarıldı. ÖSYM’nin uyarısına göre sınava girecek adaylar 14:15’ten sonra sına binasına alınmayacaklar. Adayların bu konuda dikkatli olması istendi.

En Fazla Soru Fıkıh Ve İlmihal’den

Adaylar sınava girerken yanlarında sınav giriş belgeleri ve TC kimlik kartları ya da nüfus cüzdanları bulundurmak zorundalar. Sınavda adaylara 7 farklı alanda 60 soru sorulacak. Adaylara Kur’an Bilgisi, Tefsir, Akaid ve Kelam, Fıkıh ve İlmihal, Hadis, Siyer ve İslam Tarihi, Dinler ve Mezhepler Tarihi konularında sorular yöneltilecek. 20 soru ile en fazla sorunun sorulacağı alan Fıkıh ve İlmihal olacak. Sınavın başlamasından itibaren adaylar sınav süresinin ilk 65 dakikası ve son 15 dakikası içinde sınav salonunu terk edemeyecekler. Sınava giren adaylar sınav sonuçlarını  ‘ sonuc.osym.gov.tr ‘ adresinden öğrenebilecekler.

Yazar: Demir
MOBİL UYGULAMALARIMIZ
SORU CEVAP
Bir Soru Sor
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ